Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Súlyosabb vashiány milyen...

Súlyosabb vashiány milyen tüneteket okozhat?

Figyelt kérdés
Elég sok problémám van,de már 3 napja furán érzem magam,többféle tünetem van!
2010. aug. 27. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
2010. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szédülést és hajhullást okozott.
2010. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hát..nekem fejféjés,hányinger,szédülés,látászavar,zsibbadnak néha a karjaim,a nyelvem,nagyon szapora a pulzusom,sápadt vagyok,hullik a hajam,nincs is kedvem felkelni,140-es vérnyomásom volt még késő este is,furán látok néha....ha ezt elmondom a háziorvosomnak,és kérek laborba beutalót,még a végén azt hiszi,valami komoly bajom van.....

itthon annyival lerendeztek,hogy ne hallucináljak,meg egyek májat és igyak bort.....

remélem a háziorvos ad beutalót:)

2010. aug. 27. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is vérszegény vagyok de ezt könnyen meglehet egy vérvétellel állapítani...A vörösborból napi 3litert megkellene innod hogy hasson is valamit:D

Sok belsőséget(máj,vese....)kell fogyasztani,azonkívül olyan zöldségeket amiknek magas a vastartalma(cékla).Meg persze az orvos által felírt gyógyszer,ha meg nem ír fel akkor gyógyszertárban lehet venni vastablettát,céklateát...Én mindig sápadt vagyok,hullik a hajam,fáradékony vagyok,rajtam így jön ki....

2010. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában a vashiány nem fordul elő önmagában. Inkább az van, hogy a szervezet nem termeli azt az anyagot, ami a bevitt vasat feldolgozná. Ezért jó ha az ember elmegy orvoshor, mert mire vashiányos tünet kialakul, másutt már nagyobb a baj. Ugyanis a szervezetben rengeteg vastartalék van. Lusta vagyok most megnézni,, de azt hiszem, D vitamin hiány okozza a vashiányt.
2010. aug. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
igen, nekem is ilyen tüneteim voltak, nem bírtam a 3. emeletre felmenni, kiszédültem az ebéd mellől, és zsibbadtam is, sápadt voltam és 138/110 volt a vérnyomásom. 100-as pulzussal. A háziorvosom elzavart, hogy csak kimerültség, a főiskolai kollégium orvos adott vérképzőt, de attól még betegebb lettem. Megelőzésként vastablettát szedek menzesz előtt, amiben folsav is van.
2010. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A vastablettától amit orvos ír fel, olyan hasfájásod lesz mint egy Crohn betegnek. Ezen kívül mindig fekete/véres lesz a székleted. Görcsölni fog a hasad stb....


Nekem is írt fel orvos. Kb 5-6 db tabletta elég volt. Nem szedtem be. Úgyhogy veszekedett is rendesen amikor avasam 10.1 volt... :S

2010. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nekem most 5-ös volt a vasam...fél évig kell majd szednem,2 hónapra kaptam,januárban kell újabb labor!
2010. okt. 30. 16:23
 9/10 anonim válasza:
Sziasztok! úristen de szeretném hogy az én vasam is 5-s legyen de nekem az csak egy szép álom marad egy darabig azt hiszem..! kb 4-5 éve lehetett annyi nekem most kb oan 1,2 körül lehet... de mind1 is.. a kérdésem az lenne hogy vlkinek nincs e folyásos tünete? hallott már vlki erről? mert az egyik nőgyógyász azt mondja h ez a folyás miatta van a másik meg minden hülyeséget ad rá..de semmi hatásuk nincs....köszönöm sziasztok...!!!
2011. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
03.14. : Nekem is elég durva vashiányom van és elég fura a folyásom is. Nem is hallottam még erről, hogy lehet összefüggés... Állandóan a nőgyógyásznál ültem, mert azt hittem beteg vagyok, de sosem tenyészett ki semmi a kenetből, szóval csak úgy önmagában fura.
2011. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!