Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Antidepresszánstól lehet...

Antidepresszánstól lehet alacsony a pulzusom?

Figyelt kérdés
Szorongásra antidepresszánst írt fel a pszichiáterem, Rexetint. 2 napja szedem, azóta nyugalomban 60 körül mozog a pulzusom. Előtte 80-90 volt átlagosan.

2021. júl. 18. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szorongás egyik élettani hatása a szapora szívverés. A szorongáscsökkentő hatású Rexetin hatására ez elmarad, a pulzusod visszaáll a normális szintre (a 60 még bőven normális, persze egyénfüggő a tartomány).


Ne aggódj, viszont mindenképpen számolj majd be a dologról a pszichiáterednek a következő kontrollon!

2021. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet,igen.Ha nem rossz érzés akkor ezzel nincs gond de ha fáj a fejed emiatt vagy bármi más kellemetlen érzést okoz akkor az nem jó.Mindenképpen ezt mondd a kezelőorvosodnak.Nyugalmi állapotban 60-as pulzus nekem kicsit túl alacsonynak tűnik amúgy.Nekem 70-80 szokott lenni és rendszeresen sportolok.Nem szédelegsz vagy ilyesmi?Nem érzed magad tompának ekkora pulzussal?Mert ha nem akkor nem baj ha 60
2021. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem válaszolók is írták, a 60-as pulzussal semmi probléma nincs - a normális tartomány alsó határa -. A Rexetin elsődlegesen szorongásoldó, ezért lejjebb vitte a pulzusodat. Amennyiben viszont az alacsonyabb pulzus egyéb tünetekkel is társul (pl. szédülés, gyengeség, rendszeres fejfájás, légszomj...), akkor azonnal szólj a pszichiáterednek!
2021. júl. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze, mindent mondok majd a pszichiáteremnek, ez alap.

Csak kicsit tompa és álmos voltam, de ennyi, mást nem éreztem, de elvileg ez normális, reggel kezdtem el szedni, de doki azt mondta, hogy ha álmosít, akkor este érdemesebb.

2021. júl. 18. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!