Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miről mondanál le, hogy...

Miről mondanál le, hogy egészségesebb életet élhess?

Figyelt kérdés
2008. dec. 9. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nem nagyon van miről lemondanom, maximum az ételről, tejről, vízről. Mégsem élek egészségesen, mert folyamatos stresszben élek, az izületeim tropák, a fogaim sorban romlanak...stb.
2008. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

igazából nem kell túl sok mindenről lemondani:

- arról, hogy elhiszem a reklámnak h a tomi a legjobb mosópor és a hedensoldersz eltünteti a korpát (szóval nem hiszünk a reklámnak, csak a saját tapasztalatainknak)

- a negatív hozzáállásról, arról, hogy bezárkózunk és negatívak vagyunk az új dolgok iránt (pl növényi vitaminok és természetkímélő tisztítószerek, amelyeket hajlandók vagyunk kipróbálni)


nem lemondani kéne, hanem észrevenni a megoldást, és annak segítségével megszüntetni a problémát

2008. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A városi életről, a stresszről, mocsokról, tömegről... ezekről szivesen lemondanék, csak azért nem költöztem még egy tanyára, mert ott nem nagyon van munkalehetőség.
2008. dec. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Alkohol,cigi,drog(nem hasznàlom öket)

Amit hasznàlok,de feleslegesen:

Szàmitogép,vegyszerek(parfüm,hajlakk stb)

auto(kipufogogàz)

nagyjàbol ezek,amikröl könnyen lemondanék

2008. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
őszintén? semmiről. imádom a jóó zsíros magyar ételeket, az alkoholt sem vetem meg, és dohányzom. de egyszer (azt sem bánom ha már holnap) valamiben meg kell dögleni,nem?
2008. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Az utolsó hozzászólónak még biztos nem kellett a rákbeteg anyukáját ápolnia, azért beszél hülyeségeket.. de legalább magában tenné ne itt...

ÉN akármiről le tudnék mondani, ha tudom, hogy azzal segítek magamon.

2008. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

-A vízről azért nem kellene lemondani, mert az úszás oldja a stresszt, kevésbé terheli az izületeket a még megmaradt funkciókat segít szinten tartani.

-Mindenben maximálisan egyetértek a 2. válaszadóval.

-Akkor min gondolkodik kedves 3. v.a.? A tanyán egész nap jó levegőn lehet, semmi stressz, azt fogyaszthatja amit megtermel-legalább tudja, hogy mit eszik, van munka is bőven. Nem gúnynak szánom, hanem alternatívának. Én is falura költöztem-élem a különbséget!

- Persze mindenki maga választ és vmiben meg kell halni, de nem mindegy hogy hogyan-nagyon nem mindegy

2008. dec. 9. 14:25
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt csak egy kérdésnek szántam, de ugye arra azért jó, hogy az ember számot vessen és megpróbálja megkeresni mit választhat ahelyett amiről szívesen lemondana.
2008. dec. 9. 14:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a környezetvédelemre figyelnék (vagyis figyelek is, megpróbálok nem pazarolni, meg szelektíven gyűjteni stb.), mint lemondjak egy két dologról. Hiszen mit ér az ha egészséges vagyok, ha elpusztul a környezet, ahol élek (vagyis élhetnék?)???

Amúgy a stresszről (sok sok mozgással vezetném le) meg a dohányzásról mondanék le, valamint még több friss zöldséget-gyümölcsöt ennék. Meg a gyógyszerekről (vmi természetes gyógymód, ha nem jön be, csak akkor gyógyszer)

De én olyan típus vagyok, hogy "egyszer élünk", és úgy vagyok vele, hogy éljek kevesebb ideig, halálos szokásokkal (cigi), életet élvezve, mint 100 éves koromig mindent megvonva magamtól mert egészségtelen (csoki, sültkrumpli, bor, cigi, bulik, fesztivál stb.), pedig engem boldoggá tesz, ha fogyaszthatom/csinálhatom őket. :D

2008. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tettem volna fel a kérdést, MIT TENNÉL AZ EGÉSZSÉGEDÉRT?


Egyébként nem az számít hogy meddig élsz, hanem hogy MILYEN minőségben! Én biztos vagyok benne hogy 70-80 évesen is felsprintelek a hegytetőn és szellemileg friss leszek. :D

Őrülten hangzik? NEM AZ! A kérdés mit ér meg neked! Megérted, és akkor már semmi se lemondás. Erről van szó.

2008. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!