Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan álljak át arra, hogy...

Hogyan álljak át arra, hogy időben tudjak elaludni este nem pedig éjjel?

Figyelt kérdés

Évek óta kb éjjel 2kor vagyok csak álmos ezért akkor szoktam elaludni és 10kor kelek fel. Elég bosszantó attól függetlenül, hogy a munkámba ez nem zavar be. Egyébként is este/ éjjel van inkább kedvem “élni”, mindent csinálni. Viszont így délelőttre soha semmit nem tudok beszervezni és ha már egyszer 8kor kell felkelnem már az “szenvedés”.

Akármit dolgoztam, sportoltam, bármi, semmi nem fárasztott úgy le, hogy 10 óra fele el tudjak aludni. Pedig nagyon szeretném 😀 járt már valaki hasonló cipőben? Valami praktika rá?

(Altatót nem szeretnék rá szedni)



2021. júl. 24. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előbb kell kelni, ennyi. Kelj fel 6-kor, minden nap, és kidőlsz már este 10-kor.

Fáraszd le magad. Fuss, biciklizz, túrázz nagyokat.

2021. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt is leírhatnád, hogy mi a munkád! Alvászavar és egyéb alvás problémái az ülőmunkát végzők körében szokott gyakori lenni!

Mert egész nap ülnek, és ha hazamennek otthon is ülnek... Ahelyett, hogy eljárnának konditerembe vagy bármilyen más sporttevékenységet űznének...

Szellemileg hiába fáradnak el, ha a testük viszont lényegében egész nap pihenő helyzetben van...

Tessék eljárni munka utána legalább heti háromszor 1,5 órát, és egyből meg fog oldódni ez a problémád!

Érdekes, hogy én még olyanról nem hallottam, hogy például egy kőművesnek vagy szakácsnak az lenne a legnagyobb problémája, hogy este nem tud elaludni...😅

2021. júl. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan ugyanez van nálam is, 2-kor fekszem, cserébe 8:30-kor kelek.


Volt máshogy is: 23:30-kor feküdtem, de akkor 6-kor keltem.

Úgy lehet átszoktatni magad, hogy fel _kell_ kelni korán.


Ha nem _kell_, akkor úgyis tovább alszol, tehát akaraterő kell hozzá, ha nem "kell", de csakazért is fel kelsz. Egyébként az első pár este rossz lesz, olyan szempontból, hogy nem leszel álmos, de rákényszeríted magad az alvásra, viszont akkor könnyebben fel tudsz kelni reggel, majd utána este is könnyebben elalszol. 3-4 nap az átállás.

2021. júl. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, nem lehet átszokni, az csak szenvedés lenne. Különböző cirkadián ritmussal rendelkezünk. Aki világ életében 6-7-kor kelt, azt se lehet átszoktatni arra, hogy de most aztán mindig 10-ig alszik és éjjel f2 előtt az ágy közelébe se menjen.

Én is nagyon későn álmosodom el, persze a sok pacsirtatípusú ember (a főnökök pl mind ilyenek) szopatják az emberiséget.

2021. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!