Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Édesanyám rengeteget ül és...

Édesanyám rengeteget ül és fekszik, alig mozog. Elég gyenge, de nyilván ez tudható annak is, hogy keveset mozog. Milyen vitamin lehet az, amitől egy kicsit erőre kapna?

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Kedves vagy, de hogyan tudjunk bármit is javasolni (orvoson kivül) ha sem a korát, sem a betegségeit, testi adottságait nem irod meg?
2021. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan vitamin, ami további sok fekvés mellett erőt ad. Magyarul mozogni kell és rendesen enni. A kaja energiát ad, a mozgás meg erőnlétet. Kezdetnek húslevest és sétát javaslok.
2021. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Amúgy 72 éves, vékony alkat. Keveset eszik, iszik és sokat pihen, hiába erőltetem ezeket a dolgokat. Csontritkulasa van, demenciaja, depressziós is volt. Sokszor volt hogy a labornal kevés volt a vörösvértest, vasat most adok neki még c vitamint kalciumot és d vitamint.
2021. júl. 25. 15:21
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon fontos a folyadékháztartás rendezése. Közhelynek hallatszik mindig ez a tanács, de brutál fáradtságot, belassultságot tud okozni, ha kevés folyadékot fogyasztunk.
2021. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen tudom, ezért is tomom bele a vizet hogy igyon rendszeresen, de ha nincs felügyelet alatt, képes ezt nagyon elhanyagolni...
2021. júl. 26. 08:54
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni kedves kérdező, de ez már nagyon a haldoklás fázisának látszik. Az én édesanyám sem ivott, folyton infúziózni kellett...


Teljesen egyedül vagy ezzel a bajoddal? Társad nincs, aki segítsen?

2021. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Édesapám segít, de ők már elváltak, én dolgozom, nem tudok állandóan itt lenni vele sajnos. Ezen kívül nincs senkim aki esetleg rá tudna figyelni. Remélem azért az infúzió ad neki egy kis löketet, legalábbis nagyon remélem.
2021. júl. 29. 19:06
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudnál mellé hivatásos ápolót fogadni? (Gondolom, túlságosan sok pénzbe kerülne - horror árak vannak idős gondozás területén, tudom.)


Mivel most már én is dolgozni fogok nemsokára (időközben 3 helyen is várnak munkakezdésre,) nem tudok ilyesmit vállalni, pedig 13 éves gyakorlattal rendelkezem.


Egyházi intézménynél hirdesd meg szerintem ezt a szorult helyzetedet. Biztosan akad valamilyen jószívű keresztény jelentkező, aki komolyabban tud és akar is segíteni.


Ui: ha esetleg közel laknánk egymáshoz helyileg, akkor személyesen be tudnálak ajánlani ismerős plébániánál. Budapesti vagy egyébként?

2021. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, nagyon szépen köszönöm válaszod...Amúgy szolnoki vagyok, és igen, hát ápolót fogadni napi 8 órába az majdhogynem megfizethetetlen. Esetleg majd megpróbálok intézni ilyen házi segítségnyújtást, hátha az sikerül...
2021. júl. 30. 18:29
 10/15 anonim ***** válasza:
Próbálj vele rendszeresen sétálni, nyilván kevés neki az inger, ami életben tarthatná. A demencia lehet a kiszáradás, a kevés folyadék bevitel következménye is. Rendszeresen itatni kellene, amikor együtt vagytok, félóránként 2 dl tea. Egy kis szeszes ital sem megvetendő.
2021. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!