Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fogfájásra milyen jó gyógyszer...

Fogfájásra milyen jó gyógyszer van?

Figyelt kérdés
Ibuprofen, apranax, diclofenakon kívül mert azoktól fáj a hasam és hányingerem van.
2021. júl. 27. 23:35
1 2
 1/20 MDCs válasza:
Ha olyan helyen van akkor az is segít ideiglenesen ha ilyen lyukat képzeld a szádon és ott gyorsan befujod a levegőt, sokszor, át a fájos fogon keresztül.
2021. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én fokhagymát rágcsáltam, amikor sajgott/lüktetett a fogam. Nagyon hamar kiállt a fájdalom belőle.


Ui: most már szerencsére eljutottam fogorvoshoz és gyökérkezelve van újra.(nem fájt semennyire, még az injekciót sem éreztem...) Nyugodtabb vagyok, hogy gyógyszer csillapítja/gátolja a gyulladásos folyamatokat.

2021. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Kifejezetten a Demalgon való fogfájásra, de attól is fájhat a hasad. Algopyrin dettó. A Paracetamol lájtos fájdalomcsillapító, az nem okoz ilyen panaszokat.
2021. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat. Nem bírok enni levegőt se venni szájon át mert belevág a hideg. Két fogam is fáj egy oldalon állandóan gyökérkezelik egy hónapja. Nem érti meg orvos hogy fáj, mondja szedjek fájdalomcsillapítót de attól meg a hasam fáj. Kihúzni nem húzza ki mert meg akrja menteni őket fiatal vagyok még nagyon.


Főleg akkor fáj ha eszek de akkor mit tegyek? Orvos már le*szar állandóan panaszkodok meg sírok neki és idegesítem. De megállt a tudomány. Nem tudom mi a teendő

2021. júl. 27. 23:54
 5/20 A kérdező kommentje:
3* Köszönöm demalgont akart írni orvos de nem szedhetem meg van benne nyugatató és én amúgy is szedek frontint a kettőt meg nem jó együtt szedni.
2021. júl. 27. 23:55
 6/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szájsebészetet lenne még érdemes felkeresned. Ott még többet tudnak mondani talán. Máshol is lehet hiba a szájüregben, ha ennyire fáj.


Ha gyenge a fogágy, akkor olyan fogkrémet kellene használnod, ami javítja a vérellátást (sajnos nem jut eszembe a márka neve, de úgy tudom, hogy kétféle is létezik.) Vagy talán már több is.


Esetleg a plakkfestő tablettát érdemes kipróbálnod, de nem tudom milyen gyakorisággal lenne érdemes.


(Már nem járok a régi fogorvosomhoz, aki ezt tanácsolta. Édesanyámmal olyan lelketlen volt legutóbb, hogy a halálát okozta a gondatlanságával.)


2-es válaszoló voltam.

2021. júl. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy meg is szűnt a demalgon - két portálon is kerestem, de nincs.
2021. júl. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

6*


Köszönöm fogat mosok paradontayot mondtak a fogorvosok SOTE-ra járok fogpótlástani klinikára és sajnos annyi orvos látott már hogy mindegyik mást mond. Az orvosom akihez be vagyok jelentve meg tanácstalan. Mondom neki fáj a fogam. Megnézi majd gyökérkezeli. Jó öt napig megint fáj. Megint átöblíti antibiotikummal stb. Múltkor már begyulladt a fél arcom antibiotikum kúra egy hétig, fájdalomcsillapítóktól gyomrom fájt. Néha nem bírok enni se fogorvosnál hányinger éhségtől. Éjszaka rohanok ügyeletre adnak érzéstelenítő injekciót másnap gyökérkezelik a fájós fogat. Az is jó négy napig megint elkezd fájni. Már idegileg se bírom és az orvos mondja mit hisztizek férfi létemre. Mondom mert fáj a kib*szitt fogam. De ezek akkor barmok.

2021. júl. 28. 00:11
 9/20 A kérdező kommentje:
ja és sajnálom anyukádat bár nem tudok részleteket fogorvosnál ritkán hal meg ember.
2021. júl. 28. 00:11
 10/20 A kérdező kommentje:
Voltam múlthéten CT-n erre orvos elmegy szabadságra meg se nézte a felvételt még. Majd egy hét múlva jön vissza. Ügyeletes orvos mondja nem az ő betege vagyok várjam meg mire visszajön orvosom és majd megnézi. Addig meg zabáljam a sok fájdalomcsillapítót hátha még a gyomrom is kilyukad? Éjszaka felébrdek 4kor lüktet a fél fejem, szedek be gyógyszert meg altatót félkómásan bemegyek munkahelyre nem tudok dolgozni hazajövök és már ez megy egy ideje
2021. júl. 28. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!