Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Üvegtesti homály elmúlhat?

Üvegtesti homály elmúlhat?

Figyelt kérdés
Ha lézeres szemműtéttel megműttetem a szememet akkor is látni fogom az úszkáló foltokat? Rossz a szemem, minusz 4, 5-ös, úgy tudom rövidlátók látják ezeket mert náluk felnagyítódik, nálam nagyon zavaró, nyáron már nem szeretek kimenni a fényre mert minden irányból beúszik valami. Ha lézerrel korrigálnák a rövidlátást akkor is ugyanúgy látnám őket?
2021. júl. 28. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is van. Most már elég sok. Tizenévesen jelent meg az első és nagyon zavart. Aztán megszoktam. Sok évig ez az egy volt.aztan két éve rengeteg lett. Nagyon zavaró lett hirtelen, utanaolvastam és én úgy tudom nincs rá gyógymód. Idősebb korban meg több lesz. Így , mivel nincs rá gyógymód hozzászoktam. Olvastam olyat , hogy nem régóta próbálkoznak olyan módszerrel, hogy lecsapoljak a folyadékot a szemből majd feltöltik mesterséges anyaggal amíg újra nem termeli a szervezet. Ez elég drasztikusan hangzik és azt irtak, hogy ez sem biztos , hogy megoldja. Nem tudom mennyire igaz ez a módszer elég horrorisztikus. Nem tudom már hol olvastam.
2021. júl. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem
2021. júl. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nem múlik el, már gyerekkoromban is volt egy de akkor élesebben láttam és kisebb volt a folt, most rosszabb a szemem és ugyanazt a foltot sokkal nagyobbnak látom de ha például befele mozgatom a szemgolyómat akkor a folt is kisebb lesz tehát szerintem minden azon múlik mennyire éles a látás illetve hogy jön be a fény és a folt mérete állandó, az nem változott csak én látom nagyobbnak. A távollátóknak is van de ők nem látják mert máshogy érkezik a fény a szemükbe. Ha korrigálnák a rövidlátást attól még tudom hogy a foltok nem tűnnének el de talán kiesnének a látómezőből így ott lennének de láthatatlanok lennének vagy sokkal kisebbek mint minusz 5-ös dioptriánál. Nem jól gondolom?
2021. júl. 28. 01:03
 4/9 A kérdező kommentje:
Én még csak a 20-as éveimben járok, akkor ha egyre rosszabb lesz egy sötét szobában fogom leélni az életem mert már most is nagyon zavaróak, ha 50 évesen háromszor ennyit fogok látni az már nem élet lesz, lehet bevállalnám a kockázatos műtétet is, ha nem jön be akkor megvakulok de lehet még az is jobb lenne mert akkor legalább nem látnék semmit se, a foltokat se.
2021. júl. 28. 01:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy idő után az agy "megtanulja", hogy figyelmen kívül kell hagyni ezeket a foltokat, és csak akkor fogod látni őket, ha éppen rájuk koncentrálsz, vagy valami fényes, tiszta felületre nézel (pl. fehér fal). Nálam is 20 évesen jelent meg az első, és azóta egyre több és több van, volt egy időszak, mikor hirtelen felszaporodtak, akkor kicsit megijedtem, de nem lett semmi baj, nem akadályoz semmiben. Pedig nálam már összefüggő mintázat lett belőlük, olyan, mintha mikroszkópos metszetet néznék. Egyébként sokkal több embernél előfordul ez, mint hinnénk, én is meglepődtem, hogy mennyien vannak hasonlóan.

A szemlecsapolásos műtét állítólag borzasztó fájdalmas, tiszta vörös lesz a szem utána hetekig, én biztos nem vállalnám, legfeljebb ha durván akadályoznának a látásban a foltok, de erről szó sincs.

Az a lényeg, hogy nem kell kétségbeesni miatta, ha nem görcsölsz rajta, az agyad hozzászokik, és nem fog zavarni. Én szinte már megszerettem ezeket a kis foltocskákat, "tetriszezni" is szoktam velük, úsztatgatom őket ide-oda. :D (Ezt azért ne csináld, nem biztos, hogy jót tesz.)

2021. júl. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az én agyam nem tanulta meg ignorálni több mint 10 év alatt sem, szerintem nem is fogja soha. Nehéz nem rákoncentrálni mivel útban van, minden percben látok legalább hármat, ha kimegyek a fényre akkor sokkal többet, mégha lefogom a szemem akkor is látszik pedig be van csukva... egyedül akkor nem látom ha alszom. Sok mindenben akadályoz, vezetni sem tudok e miatt. Megműttetem lézerrel akkor hátha kisebbnek fogom látni őket ha megszűnik a rövidlátás, ez lett volna a kérdés de erre nem érkezett válasz így csak reménykedni tudok benne hogy utána kisebbnek fogom őket látni úgy ahogy régen és akkor kevésbé lesz zavaró. Az hogy hagyjam őket figyelmen kívül nem opció, ez tényleg csak akkor menne ha egy sötét szobából soha nem mozdulnék ki.
2021. júl. 28. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Van lézeres műtét is már rá, ami nem fájdalmas … :) nem csak az a csapolásos módszer .


[link]

2021. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ennek nincsenek mellékhatásai?
2021. aug. 4. 20:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Beszélni kell a dokival, mert én is gondolkozom rajta…. Mert utóbbi 3 hónapban … elég zavaróvá vált.
2021. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!