Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 2 műszakos 12 órás munkarend...

2 műszakos 12 órás munkarend okozhatja a következő panaszokat?

Figyelt kérdés
6:00-18:00,illetve 18:00-6:00-ig dolgozok, egy nappal egy éjszaka kettő szabad váltásban. Éjszakás utan, ha hazamegyek elvegzem az otthoni teendőket es dél körül kerülök ágyba, onnantol estig alszok általában. Szeretem letudni előtte a dolgaim, mert utana mar hasznalhatatlannak érzem magam + sokmindent mar nem is lehet intezni késő délután. Ezutan nyilvan nem tudok este aludni, reggelig ebren vagyok aztan megint alszok egész nap, így a nappalos műszak elott de tudom kipihenni magam. Azokon a napokon készen vagyok. Mostanában képes vagyok a szabadnapon déltől másnap hajnalig-reggelig is aludni. Állandóan faj a fejem, szedulok, gyenge vagyok, kifulladok egy kis mozgástol is, pszichesen is rossz hatással van rám ez az egesz. Volt rutin laborom, EKG meg általános vizsgálat. Nem talaltak semmi eltérést. De nagyon rosszul erzem magam, ha keveset alszok, ha sokat... Állandóan. 22/L
2021. aug. 5. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen én is 2 műszakban dolgoztam. Igaz én 3 nappal,3 pihi, 3 éjszaka, 3 pihi

Nekem éjszakázás után az vált be, hogy amikor hazaértem, akkor lefeküdtem aludni. Ez volt reggel 7 óra és 11-12 körül felkeltem. Nehéz volt az ébredés, de így este tudtam aludni.

2021. aug. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont ennyi idősen ilyet vezettek be az első cégemnél. A munkán meg a döglésen kívül semmire sem volt energiám. Alkalom szerűen lehet tolni így, már vezetőkent volt hogy bent voltam 1 hetet reggeltől estig, utána levezettem 1000 km-t, majd sporttáborban regenerálódtam. De folyamatosan ilyen rendben dolgozni öngyilkosság.


Egyébként ilyen esetekben nekem az jött be, hogy minden nap pihenés előtt fél óra intenzívebb sport, zuhany, pihenés. Sokkal frissebben keltem utána.

2021. aug. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Énnálam nagyon gyakori a fáradtság. De te mondjuk túl fiatal vagy még, a szervezetednek elvileg bírnia kellene
2021. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 pint hogy a fiatalok nem bírják a monotonitást. Inkább idegileg fárasztja le őket.
2021. aug. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!