Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudok tenni ezzel a...

Mit tudok tenni ezzel a zsírcsomóval a hátamon? (Kép)

Figyelt kérdés

A hátamon ez a csomó van


[link]


Nyomásra nem fáj csak a karom tőle, pont a gerincemen van. Háziorvos adott beutalót kórházi sebészetre, ott szeptember 6.ára kaptam időpontot. És közölték velem hogyha kifakad vagy begyullad akkor sürgősségire menjek.

Mit tegyek? Várjak szeptemberig? Esetleg valamivel be tudnám kenni?


2021. aug. 23. 11:10
 1/9 A kérdező kommentje:

Háziorvos azt írta a beutalóra hogy begyulladt artheroma tapasztalható.


Hiába mondtam mi van akkor is csak szeptember 6ra tudott adni

2021. aug. 23. 11:17
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel neked a gerinceden van, így laikusként én nem piszkálnám. Próbáld megóvni attól, hogy kiszakadjon, de szerintem várd meg a szeptembert. Vagy menj el magánorvoshoz.
2021. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
49%

Nekem is volt ilyenem, bár kb 3/4 ekkora. Valahol azt olvastam, hogy almaecettel kell borogatni és inni is. 2 evőkanál almaecet 1 pohár vízben elkeverve. Ezt ittam napi 2x és kb 1 hét alatt kifakadt. Nagyon vékony sugárban spriccelt amikor megnyomtam, így kiürült néhány nap alatt.

Azóta vissza-visszatér, de aztán megint ellapul.


Ha ilyen nagyra nőne én is elmennék dokihoz, de amíg kicsi, nincs vele baj. Nem is érzem, hogy ott van.

2021. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elmész magánhoz, ha van pénzed és rögtön lekapja, vagy vársz vele és vigyázol rá, hogy ne nyomódjon/ütődjon stb.
2021. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 az ilyet úgy a hogy van el kell távolítani, különben úgy visszajön mint neked. azt meg csak sebészeten tudják megcsinálni
2021. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az 5.-nek. Nekem az arcomon volt. A kozmetikus megnyitotta és kinyomta, úgy 30 evvel ezelőtt. Azóta is újra és újra megtelik. Mondjuk sosem varom meg, hogy nagyra nőjön. Ha beteg vagyok, valami gyulladásos betegséggel, az is begyullad és faj, de egyébként nem zavaró. A helyedben szépen megvárnám a szeptemberi időpontot, nincs ah már olyan messze
2021. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megvárom mindenképpen. Esetleg betadinnal bekenhetem hogy fetőtlenítve legyen vagy hagyjam?
2021. aug. 23. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs külső sérülés rajta, én inkább nem piszkálnám még betadinnal sem, nehogy kiszakadjon, és valami galibát csináljon (bár nem tudom, hogy tud-e)
2021. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell fertőtleníteni, mert külsőleg nem sokat ér, meg lehet szárítaná és kifakad.. szerintem csak figyelj rá jobban, hogy ne sérüljön.
2021. aug. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!