Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Arc pirosság és melegségérzet...

Arc pirosság és melegségérzet az arcon. Ez ami miatt fordulok hozzátok. Van rá valamilyen kenőcs vagy gyógyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám, hogy hő vagy meleg hatására, de van amikor csak sietek vagy fizikai tevékenységet fojtatok elég erősen kipirosodik az arcom. Nem tudom, hogy ez mitől lehet, de esztétikailag sem túl jó látvány, és már attól félek mikor fogok társaságban újra kipirosodni. Hidegben valamint ha bemegyek a hidegről a meleg lakásba akkor is előjön de most már nyáron is ha beülök a felforrósodott autóba. A stressz és az izgatottság is előhozza. Tudtok segíteni? Előre is köszönöm.



2021. szept. 15. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs rá kenőcs, gyógyszert meg csak akkor szedj ha tényleg beteg vagy. Ez szerintem természetes dolog, a vérkeringéshmsek függhet össze. Én is bevorosödök ha melegben fizikai tevékenységet folytatok, ha hideg van és melegbe belépek akkor az orrom biztos hogy beoirosodik. De néha elég ha meleget iszok. Gyermekkorom óta ez van úgyhogy ezért vagyok biztos benne hogy nem vagyok beteg, vernyomásommis rendben van mert néha megmérem (van itthon egy családtagom miatt)

A megoldás az ha elfogadod hogy te ilyen vagy. Nem ciki szerintem, én legalábbis nem érzem annak. Ennél nagyobb bajom ne legyen.

2021. szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kedvedért megnézem, itt is van

"Kipirulás, melegségérzet

Az arcunk számtalan okból kipirulhat, mint például erős hő- vagy fényhatás, fűszeres, csípős ételek, forró italok, alkohol, edzés vagy akár érzelmek. Mindegyik átmeneti vérnyomás-emelkedést okoz ugyanis. Vagyis a valamiért kiugró vérnyomás okozhat kipirosodást, de nem feltétlenül magasvérnyomás betegség áll a piros arc hátterében."

Tehát ha más tüneteid nincs akkor nincs miért aggódnod.

[link]

2021. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.
2021. szept. 21. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!