Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet javítani ezen valahogy?

Lehet javítani ezen valahogy?

Figyelt kérdés

Hiperhidrozisom van (állandó túlzott izzadás) és évről évre rosszabb, már a legkisebb fizikai tevékenységkor is ömlik a fejemről, arcomról az izzadság. Voltam orvosi kivizsgáláson, bőrgyógyásznál is azt mondták nincs mit tenni.


Már annyira zavar hogy nincs kedvem semmihez, csak ülni vagy feküdni.

Mit tegyek, van olyan szakember aki tudna rajtam segíteni?



2021. szept. 19. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az orvosoknak ez a legegyszerűbb, mondani hogy nincs mit tenni, így még a székből sem kell felállniuk
2021. szept. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általában elég drasztikus módszerek vannak rá:

"A bőrgyógyászati kezelések a következők:


A típusú botulinum toxin

(közismert nevén botox) Különösen azoknak jelent nagy segítséget, akik hónalji hiperhidrózistól szenvednek. Ez manapság az egyik legalaposabbak kutatott kezelés, amely neurotoxint tartalmazó injekcióval enyhíti a hónalj területén jelentkező súlyos izzadást. Gátolja az agyi idegek által az ekkrin mirigyeknek küldött jelzéseket, és így az izzadást is gátolja.

Iontoforézis (elektromos kezelés)

Ez a módszer ionokat vezet a bőrbe eletromos áram segítségével. Ez az elektromosság fogja a verejtékmirigyeket átmenetileg "kikapcsolni". Az iontoforézis különösen alkalmas a kézen és lábon megjelenő fokális hiperhidrózis kezelésére. Súlyos esetekben, műtéti beavatkozást is megejthetnek a pajzsmirigyen. A procedúra (általában egy sebész vagy lézer végzi) megszünteti azt a jelzést, ami heves izzadásra készteti a testet. A kezelés súlyos fokális hiperhidrózissal szenvedőknek ajánlott abban az esetben, ha a probléma központi területe a kezek, hónalj vagy az arc.

Antikolinerg gyógyszerezés

Ezalatt a rendszeres kezelés alatt, a neurotranszmittererk blokkolása által segítik a verejtékmirigyek működésbe lépését. Ezeket a gyógyszereket azonban aleginkább a másodlagos hiperhidrózis kezelésében alkalmazzák, és súlyos mellékhatásai vannak."


Viszont, ha még nem próbáltad, a gyógyszertárban kapható folyadék a solucio antisudorica azt meg lehet próbálni, erős izzadásra hat, de tudd, hogy alumíniumot tartalmaz.

[link]

2021. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%
Biztos, hogy ez hiperhidrózis? Én úgy tudtam az nyugalmi helyzetben is jelentkezik. Sportolsz rendszeresen? Mert ha nem, akkor lehet azért izzadsz annyira, mert nem vagy kondiban és a szíved egyből nagyon felgyorsul. Vagy nem vagy esetleg elhízva? Iszol napi 2 liter vizet? Illetve nem vagy nagyon stresszes időszakban?
2021. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!