Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjszaka nem tudok aludni,...

Segitseg kérdése:

Éjszaka nem tudok aludni, nappal pedig nem tudok ébren lenni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mióta elkezdődött az iskola minden éjszaka minimum egy órát csak fetrengek mielőtt elaludnék. Nappal, a tanórákon nem bírok ébren lenni,már a tesi órák sem ébresztenek fel. Energiaitalt iszok reggelente, azzal valamennyivel jobb, de ezt sem csinálhatom hosszútávon. Mit tehetnék ezellen?

2021. okt. 11. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Suli utan micsinalsz? Sportolsz vmit? Estenkent probald ki h alvas elott 1-2 oraval offolod a gepet, tvt, telot teljesen. Olvass konyvet v ilyesmi.
2021. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alvászavarom van én annyit tudtam tenni hogy kiszámoltam hogy mikor kell lefeküdnöm hogy 7-8 órát aludjak aztán elkezdtem tudatosan lefeküdni akkor. Egy ideig használtam Valerianat ami természetes nyugtató/altató aztán egy idő után elhagytam. Azóta sikerül időben lefeküdnöm és pihennem minimum 7 órát. Valószínűleg rá stresszelsz a sulira próbáld meg ezt a módszert. JA és nagyon fontos hogy ha megébredsz ne nézegesd a telefonod mert akkor arra is rá stresszelsz hogy csak ennyit birtam aludni és görcsösen próbálsz vissza aludni. Nekem bevált. Néha van hogy megébredek este és nem megy a vissza alvás akkor beveszek 2 Valerianat kb havonta vagy 2 havonta 1x fordul elő
2021. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 es vagyok. Egyetértek az előttem lévővel egy ideig ezt is csináltam. Mostmár hogy beállt ez a rendszer nem kell.
2021. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

7 óra alvás minimum. Ultra minimum. 8-9 lenne ideális.

Ha nem tudsz elaludni akkor ahogy előttem is írták a képernyőket kapcsold ki fél de inkább egy órával lefekvés előtt.

Olvass könyvet!

Sört nem mondhatom altatónak, mert a komló az nagyon jó ebben.

De a tej sem utolsó, kakaó formájában is. Mindegy.


Valeriánát is szokták még javasolni.

Vagy ami pl a húgomnak bevált a levendula párna.

Nyugtató hatású, nagyot lehet aludni tőle. Mesterséges aromáktól nem.


Energia italok csak kikészítenek...

2021. okt. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Japánba kéne költöznöd, pont fél nap az eltolás.
2021. okt. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!