Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges, hogy én pont a...

Lehetséges, hogy én pont a magnéziumtól alszok rosszabbul?

Figyelt kérdés
Szednem kellett mg-biszglicinátot, (gal) mikor szedtem sokkal rosszabbul aludtam, sokszor felébredtem éjjel, és nem mélyen aludtam. Most hogy elfogyott, és nem szedem, alszok mint a bunda. Most ez tényleg ettől lehet, vagy valami más, csak pont egybeesik? Elvileg a magnézium biszglicináttól pont jobban kéne aludni.

2021. okt. 13. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A magnézium szint gyors emelkedése könnyen lenyomhatja a kálium vagy a nátrium szintjét, ami közvetetten okozhat problémákat.


Nekem hasmenésem volt a magnéziumtól, szóval azóta nagy ívben kerülöm. Egészséges ételekkel kell szinten tartani az ásványi/vitamin szintet.

2021. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs alvásra hatása. Ugyanakkor felesleges szedni, annak, aki kiegyensúlyozottan érkezik. Nagy dózisban valóban hashajtó. Kiegyensúlyozott étrendben jó élettani hatású nyomelem.
2021. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem orvosi utasításra kellett szednem, mert felszívódási zavar miatt valószínű, hogy nem volt elegendő az ételekkel való szinten tartás. Mivel hiába ettem magnéziumdús ételeket, mégis durva magnéziumhiányos tüneteim lettek. Vérvétel pedig nem tudja kimutatni a magnéziumhiányt. Ezért most nem tudom szedjem-e tovább, mert sztem attól alszok rosszabbul.
2021. okt. 20. 10:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Elképzelhető allergiás reakció. Nálam hasmenés, nálad pedig rossz alvás.

Ha szedsz más szert is, akkor az is lehet, hogy a kettő reakcióba lép.

A magnézium felszívódását a B6-vitamin segíti, míg a foszfát-, kalcium-, valamint vas-tartalmú készítmények gátolják a felszívódását.


Esetleg kérj az orvostól másik fajtát.

10 féle változatot említenek:

[link]


A magnézium-glicinátnál megemlítik azt is, hogy

“Ugyanakkor, az ilyen célú alkalmazásokra vonatkozó tudományos bizonyítékok korlátozottan állnak rendelkezésre, ezért további vizsgálatok elvégzésére van szükség.”


Tehát akár okozhat álmatlanságot is. Nyilván, ha sokan bejelentenék, akkor talán bekerülne ez is a lehetséges mellékhatások közé. Bár az is lehet, hogy így sem, mivel akkor már a kutyának sem kellene.

2021. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!