Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A továbbtanulás miatt sokat...

A továbbtanulás miatt sokat stresszelek, valaki valami tipp? Többi lent.

Figyelt kérdés

12.-es vagyok. Mindig tudtam, hogy egyszer tovább fogok menni egyetemre, el is könyveltem magamban ezt, aztán most utolsó évben rájöttem, hogy még semmit nem csináltam. Szakgimnáziumba járok(tanulok szakot, de ugyanúgy 4 év+ érettségi). Egy nyelvvizsgám sincs. Emeltre még nem is készültem(töriből szeretném).

Elkezdtem nyelvtanárhoz járni, de annyira nem megy és folyamatosan stresszelek a jövő miatt, így már a nyelvtanárhoz se akarok menni vagyis akarok, de ha erre gondolok megint el kezdek stresszelni, így egy csomó hetet kihagytam. Múltkor megláttam a nyelvkönyvet és inkább gyors elraktam, mert rosszul voltam ha ránéztem. Azóta már persze elővettem, de még így is rossz érzést okoz.

Pedig jók a jegyeim, tudom hogy képes vagyok rá, de egyszerűen sírhatnékom lesz, ha erre gondolok.

Folyamatosan ideges vagyok, a családommal csúnyán beszélek, aztán a bűntudattól megint csak ideges leszek és dühös.


Nem is a tanulással van gond, hanem hogy minden egyszerre jött és egyszerűen nem tudok bírni vele.

Egyetemen rengeteget kell tanulni tudom és mint említettem ezzel nincs is baj, de hogy odáig eljussak szinte lehetetlennek érzem.

Februárban kell beadni a jelentkezést, én meg még sehol nem állok, félek hogy késő már ilyenkor belekezdeni.

Iskolapszichológushoz is jelentkeztem, hátha valami lelki oka is van ennek a stresszelésnek, de nem tud fogadni sajnos.


Nem tudom, hogy kéne összeszednem magam.

Esetleg aki járt már hasonló helyzetben, légyszíves írja le, hogy mi segített neki túllendülni ezeken.


Most is kb sírhatnékom volt, hogy ezt most leírtam, pedig nem vagyok nagy bőgőmasina, jó ha sírok évente 3x.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2021. okt. 15. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra fogsz felvételizni?
2021. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A jog felé húz a szívem. Ezért is mondtam, hogy tudom hogy tanulni kell, főleg ott, óráról órára, de rendesen.

Itt meg 3 év után hirtelen rámtuhant ez az egész(igaz, az is közrejátszott, hogy nálunk 10.-ben 3 hónap online, 11.-ben 8 hónap online oktatás volt, és eléggé elengedtek magam ott is(megcsináltam minden házit stb, de nem nagyon kellett tanulni).

A 9. Volt az egyetlen teljes évem.

2021. okt. 15. 23:21
 3/6 A kérdező kommentje:
De egyébként más szak is szóba jöhet még, elég sok szak tetszik mondjuk.
2021. okt. 15. 23:21
 4/6 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy készülsz, de írj meg minden tárgyból (amiből érettségizel) egy feladatsort időre, hogy lásd hogy állsz. Matekból például elég azokat a témaköröket átnézni, ami nem megy. Idegen nyelvből pedig nézz filmeket/sorozatokat/videókat azon a nyelven, sokat segít, ha hallod az akcentusokat, szólásokat és próbálj meg nem elveszni a nyelvtanban.


+ Egy kis nyugtatás: tavaly érettségi előtt két héttel kezdtem készülni és még így is mind ötös lett, bőven bent voltam egyetemen (464 ponttal). De ehhez hozzátartozik az is, hogy én tudtam, hogy be tudom seggelni gyorsan.

2021. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt kell látnod, hogy nagyon sokan lesznek sikeresek, és mennek egyetemre egy év kihagyással, sőt gyakran ezek az emberek sikeresebbek az életben, mint akik végigcsinálják szín ötössel az egyetemet.


Ha egyetemre akarsz menni, akkor oda fogsz menni. Lehet, hogy lesz benne némi kacskaringó, lehet, hogy nem. Tartsd ezt az évet egy főpróbának és max. kövi évben mész egyetemre, addig meg dolgozol.


Hidd el én megbántam, hogy kitüntetéses egyenesben megszerzett diploma mellett nem dolgoztam. Rengeteg "csúszott, de dolgozott mellette" évfolyamtársam most sokkal sikeresebb, mint én.

2021. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Végül úgy döntöttem, hogy maradok még egy évet és ha rosszul sikerül(vagy eosszabbul mint ahogy én azt vártam) az érettségin, akkor újracsinálom októberben és így tudok felvételizni.

Egyébként amint eldöntöttem, hogy halasztok még egy évet, hatalmas kő esett le a szívemről, megkönnyebbültem, hogy van még időm. Nem kell sehova sietnem és így jövőre összeszedettebb leszek!

😊

2022. márc. 3. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!