Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Covid okozta álmatlanság?

Covid okozta álmatlanság?

Figyelt kérdés
Most vagyok egy hete benne a covidba. Szerencsére már kifelé jövök belőlle vagyis nagyon remélem. Viszont szinte az első napjátòl kezdve nem tudok aludni. Ha el is alszom akkor 2-3 òrára rá felkelek és nem tudok vissza aludni. Viszont ma már elaludni sem tudok. Érzem hogy álmos vagyok de egyszerűen nem tudok elaludni, már az őrületbe kerget ez az egész. Xanaxot szoktam bevenni, de nem szeretnék rászokni sem , meg ugye a covid miatt így is elég sok gyògyszert kell szednem nem akarom még ezt is. Nektek is volt hasonlò? Ha igen vissza állt minden a régibe?

2021. okt. 15. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%

Az álmatlanság inkább poszt-covid tünet szokott lenni, és van, akinél hónapokig tart.

Oltva voltál? Ha igen, mikor, mivel? (csak személyes kíváncsiság)

2021. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát szerintem én még nem a poszt covidba tartozom mert a köhögés nagyon nem akar múlni.

Nem vagyok oltva :)

2021. okt. 15. 22:35
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Ó a férjemmel 2 hétig alig aludtunk covid alatt! Olyan álmatlansággal járt, amilyet még nem élt át egyikünk se.


Én 3.5 hónapig voltam beteg. 1 hétig nem ettem csak pirítóst meg banánt baracklével. Legalább 1 hétig szinte semmit nem aludtunk, utána is csak nagyon-nagyon minimálisat.


Frankó volt, mert ott volt az 5 éves kislányunk, akinek kutya baja se volt, és állandóan játszani akart :).


Rettentően megszenvedtük. Főleg én, mert nálam elhúzódott. Nem ettünk, nem aludtunk, állandóan fájt, ment a hasunk, a férjemnek állandó hányingere volt.


Emellé jött a láz (nekem 10 napig), köhögés izomszakadásig (leszakadt az oldalsó hasizmomból egy rész egy köhögőrohamnál), fej, szem, bőrfájás...


Szóval az álmatlanság tipikus covid tünet. Csak nem reklámozzák. Sokaknak van.


Kitartás!!!

2021. okt. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
És igen, visszaállt. Nyugi!
2021. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
Covidom nem volt, de álmatlanságom igen, magne B6 + melatonin segít. Esetleg reggel d vitamin.
2021. okt. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Ennek semmi köze a covidhoz. Ha számítógépet/telefont/tabletet használsz még este 10-kor is, akkor semmi furcsa nincs azon, hogy nem vagy álmos, hiszen a kék fényük ébren tart (akkor is, ha éjszakai fényre állítod).
2021. okt. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

6!

Miért írod, hogy semmi köze hozzá?

Ismert tünete, velejárója az álmatlanság. Nem kell letagadni.

2021. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

En sem tudok aludni napok óta. Ket hete vagyok beteg. Szerencsére nincsenek súlyos tüneteim.

Oltva vagyok.

2021. okt. 17. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%
Na ha valaki egy hétig nem alszik az már magában lehet az esetleges halál vagy hosszú távú károsodás
2021. okt. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9! Hát.. Nagyon durva volt, hidd el.. Betegen, lázasan, majd meg fúl az ember, és még álmatlan is.

Ilyen betegség nem igazán volt eddig.

2021. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!