Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 5mg antidepresszáns elég?

5mg antidepresszáns elég?

Figyelt kérdés
10 napja szedek antidepresszánst pontosabban az escitalopram - sandozt. Pánikbetegségre, szorongásra. Első pár napban negyedeltem majd elkezdtem felezni a gyògyszert. Így szedek most 5mg-ot. Kezdeti időben teljesen jòl éreztem magam bár ez biztos placebo volt , majd közbe jött a corona vírus így nem is volt időm figyelni a gyògyszer mellékhatásait. Most hogy már kifele megyek a coronábòl, úgy érzem nem igazán hat a gyògyszer igaz még csak 10 napnál járok. Levert vagyok , fáradt vagyok ami ugye a vírusnak is köszönhető de viszont szorongok is. Nem tudom hogy mikortòl szedjek egy egész szemet? Vagy maradjak ennél a fél szemnél és majd beáll? A pszichiáterem azt tanácsolta úgy szedjem hogy jò legyen nekem ha csak felet akkor felet ha egesz szemet akkor egesz szemet. De ezt így nehéz megállapítanom. Szerintetek?

2021. okt. 16. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Mégis melyik orvos mondja azt, hogy döntsd el te milyen adagú gyógyszert szedsz?! Az antidepresszánsok többségének komoly mellékhatásai vannak, nem szedhetsz csak úgy ész nélkül dupla adagot, ezt nem is értem hogy mondhatja neked valaki...

A másik dolog, hogy ez nem egy fájdalomcsillapító, nem egy óra alatt lesz hatása, több hét akár egy hónap is kell, hogy elkezdődjön rendbe állni minden.

Én azt tanácsolom, hogy várj még vele, szedd azt az adagot amit először tanácsoltak és ha 1-2 hónap múlva se érzed jobban magad, akkor menj vissza az orvoshoz, hogy együtt megbeszéljétek hogyan tovább.

A te gyógyszered esetében a maximum tanácsolt adag a 10 mg amit csak végső esetben lehet 20 mg-ra növelni. A végső eset azt jelenti, hogy ha hetek múlva sincs minimális hatása sem.

2021. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem félre értetted. Pont hogy nem dupla adagot akarok szedni hanem 10 mg-nak a felét szedem, ezért tettem fel a kérdést hogy esetleg volt e valaki akinek 5mg is hatásos volt és nem kellett egy egész szem gyògyszer?

Mert a pszichiáterem azt mondta hogy az a cél hogy a legkissebb dòzistòl már jòl érezzem magam, és mondta hogyha elég egy fél szem és már jòl vagyok akkor szedjek annyit. De sajnos nem vagyok jòl.

2021. okt. 17. 08:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaz, elnézést, valamiért azt hittem 20 mgos tablettákról van szó.

Viszont ettől függetlenül az még érvényes, hogy nem 3 nap alatt történik a csoda. Tényleg azt tudnám javasolni, hogy még maradj ennél a dózisnál és várj egy pár hetet, hátha jobban leszel. Mindenkinek más az ellenálló képessége a gyógyszerekre, van akinek elég egy fél adag, van akinek nem. De ennyi idő még nem elég ahhoz, hogy el lehessen dönteni ha neked hatásos-e vagy sem.

2021. okt. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben akkor még maradok a fél szemnél köszönöm :)
2021. okt. 17. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!