Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vélemény március óta tartó...

Vélemény március óta tartó rosszullétről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Márciusban egyik reggel csak simán úgy keltem fel, hogy furán érzem magam, de nem jöttem rá, mitől. Ez a kellemetlen közérzet, általános rosszullét azóta is kísér, viszont állandóan más tünetekkel: először voltam ügyeleten mellkastájéki fájdalommal és hirtelen rosszulléttel, felugrott pulzussal. Mindent rendben találtak, csak a pulzusom volt magas (gondolom az ijdetségtől). Elküldtek a sűrgősségire, de ott is minden rendben volt. Beszéltem a háziorvossal, voltam laborban, minden remek, van pár csillagom, de csak annyit mondott rá, hogy igyak meg mozogjak. Nem lett jobb, elmentem kardiológushoz, még egy labor, az is rendben volt, megint csak pár csillag, EKG, szívultrahang negatív, szupra tachycardiát írtak a papírra, de arra a doki megint csak a rendszeres sportot mondta. Említette a vérkép alapján, meg hogy hol fáj, hol érzek diszkomfortot, hogy simán lehet valami bordaközi izom húzódás/csípődés. Utána mellkasröntgen teljesen negatív. Megint házidoki, mondtam, hogy 5 hónap alatt nem sokat javult. Elkezdett refluxra gyanakodni. Kaptam szuszpenziót, attól a fájdalom megszűnt, de maradt helyette az állandó diszkomfort. Voltam belgyógyásznál, megnézte az összes leletemet, említett valami lustább vitorlát, de arra is csak az intenzív mozgást ajánlotta. Plusz GERD gyanújával elküldött ultrahangra, meg kaptam Pantoprazolt. Pajzsmirigy + hasi ultrahang teljesen negatív. Kb 1 hónap múlva megyek még nagylaborra meg vissza a belgyógyászhoz, de úgy tűnik nem igazán múlik el/lesz jobb ez az egész általános rosszullét + felhasi/mellkasi diszkomfort, csak most már sokat fáj a hátam meg a bal karom is. Covidos nem voltam.


Szeretném megkérdezni, ki mit gondol erről az egészről?


21/F, 172 cm, 84 kg (januárban még 96 voltam), cigi + alkohol távol áll tőlem. Próbáltam úszni, szobabiciklizni, nem lett jobb egyiktől se.


2021. okt. 29. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Túlsúlyos vagy. Most is. Simán lehet miatta.
2021. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ilyen szarul érezném magam konstans 9-10 kiló felesleg miatt? Az azért érdekes, mert amikor meghíztam és sokáig majdnem 100 kiló voltam, semmi bajom nem volt. Ráadásul, mint írtam, mióta elkezdeődött ez az egész, fogytam vagy 12 kilót, és nem lett jobb.
2021. okt. 29. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!