Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elhúzódó felfazas? Vagy mi...

Elhúzódó felfazas? Vagy mi lehet már ez?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 hete, néha szúr a hugycsovem úgy alapból, és főleg esténként elalvas előtt mindig úgy érzem hogy pisilnem kell 3-4 szer megyek wc re szinte úgy érzem akkor szúr. Szedtem 2 fele antibiotikumot mert az elsőt úgy éreztem nem használt, a második talán. De meg mindig van tünet. Hétfőn megyek mintát adni vizelettenyeszterse de mi lehet ez? Már volt 3 szor felfazasom, hasonló tüntetőkkel de mindig elmúlt 2 doboz ciprinol után. 25/f

2021. nov. 27. 05:22
 1/5 anonim válasza:

Ugyanezekkel a tünetekkel közdök, elmentem urológushoz és a vizelettenyésztés alapján kiderült, hogy gombafertözés van a hólyagomban a sok antibiotikum szedésétöl. Az antibiotikum mellékhatása ugyanis a gombafertözés. A tenyésztésböl ki fog derülni, hogy milyen bacit szedtél össze (az esetek 70%-ában e. coli baktérium, ami a végbélböl származik és egészséges része az emésztésünknek - csak a húgyútakban okoz gondot), plusz meg tudják majd állapítani, van-e más fertözés is pl. gomba. A gomba megtámadja és legyengíti a húgyhólyag belsö falát, ami a bacik tovább szaporodását nem gyözi levédeni. Így lehet, hogy úgy jártál mint én és még mindig megbaradtak a bacijaid. Ha mindkét fertözést rendesen kikezelik gyógyszerekkel, elkezd majd meggyógyulni a hólyagod belsö nyálkahártyája.

Alapvetöen ezeket a tippeket tudom adni a felfázás megelözéséhez:

- szex után egyböl vizelni, így a bacik kimosódnak

- gumióvszer használata

- szedj olyan gyógyszert, ami a vaginális "jó" bacikat segíti elö (van hüvelykúpban is)

- NE mosd az intimrészt semmilyen tusfürdövel, kizárólag vízzel! (Minden tudfürdö, még az intimtusfürdök is vízbázisúak, nekünk nöknek viszont ott lent meg kell maradnia a börünk által produkált természetes zsír, ami megvéd a baciktól.)

- tözegáfonya (kapszulában vagy teában)

- D-mannóz (kapszulában, napi 2-szer)

- esetleges análszexet most egyelöre mellözd és a sima vagonális szexnél is figyelj rá, hogy síkos legyen minden a súrlódas miatt

- nagyvécézés után mosakodj meg ott lent (ha teheted)

- tartsd melegen a popsit, az alhasad, a lábad közt és a lábfejed

- mindig elölröl hátra fele töröld ki

- zuhanyzás után ne dörzsöld az intimrészt, inkább finoman törölgesd

- használj vazelint az intimrészen, hogy folyamatosan síkos maradjon (így kellemesebb a húgyút kimenetelének is)


Remlélem, tudtam segíteni! Hajrá, kitartás!

2021. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hu koszi de a vizelettenyesztes nem csak a bazikat fogja kimutatni?

Én magán laborban csináltatom /medivover/

2021. nov. 29. 00:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Sikerült végül megtalálni a problémát, hatott a kezelés? Én tapasztalatból szeretném csak leírni, hogy másokat ne érje ennyi szenvedés: a gomba nem fog felfázásos tüneteket okozni, ezért hiába mondja tükrözésen a doki hogy ez gomba, nem... a gomba felülfertőződik baktériumokkal. Tehát nagyon fontos a vizelet tenyésztés és csakis a reggeli legelső vizelet ad megbízható eredményt, amelyik urológus a napközbeni 18. vizeletet küldi laborba, sztem lehúzhatná a diplomáját a WC-én, továbbá az összes olyan háziorvos is aki nem kér tenyésztésre mintát, csak találgatásra felír vmi antibiotikumot, ami lehet nem is hat mert teljesen rezisztens rá a kórokozó ami benned van. Ha élsz nemi életet védekezés nélkül, akkor STD szűrés is javasolt. Nekem is magánorvos derítette ki a problémát, szégyen ami a kórházakban megy TB alapon.
2021. dec. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia


Csinaltattam tenyesztesztest semmit nem mutatott ki.


Hála istennek most tüneteim sincsenek.

2021. dec. 11. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden potenciális beteg érdekében szeretném leírni, hogy a tenyésztés nagyon könnyen lehet álnegatív, főleg ha nem a reggeli legelső vizeletet elemezték. Magától nem valószínű hogy elmúlik, ezért ha negatív teszt ellenére a tünetek megvannak, akkor érdemes kivizsgálni mert a gyulladás rámehet a vesére idővel és az borzalmas kínokat okoz, véres vizelet, hatalmas görcsök...
2021. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!