Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Érezhetem magam lelkileg is...

Érezhetem magam lelkileg is rosszabbul ha benyeltem valami nyavaját?

Figyelt kérdés
Alapból pánikbeteg vagyok, de most lassan 3 hete nagyon szarul vagyok szagokat/ízeket szinte egyáltalán nem érzek, zúg a fülem, fáj a fejem, rossz a közérzetem, és folyton fáradt vagyok (COVID negatív lett). Mostanság olyan "majd megőrülök" érzésem van már ettől mindennap, és lehet hogy ez szimplán a betegség miatt van, vagy csak hipochonder vagyok? Félreértés ne essék nincs semmi komolyabb bajom nem vagyok gyógyi, csak egyszerűen a lelki tünetek a szorongás is felerősödött azóta. Illetve most lesz gyógyszerváltás(antidepresszáns) és kicsit tartok emiatt.

2021. dec. 6. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a baj pontosan?
2021. dec. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lelki gondokkal küzdesz?
2021. dec. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos jómagam se tudom. Szerintem egy megfázással kevert homlok/arcüreg gyulladás lehet, mert a fülem is bedugult, de ma fogok rákérdezni a dokinál, hogy hogyan tovább, vagy antibiotikum kell-e stb.. De én erre tudnék tippelni.
2021. dec. 6. 08:06
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Igen OCD, és kevert szorongásos depresszióval igen, de ez független ettől, csak emiatt jobban kihat rám ez a betegség szerintem, és arról akarok meggyőzödni, hogy nem lesz nagyobb baj csak az alapból rossz közérzetemre rájött még ez a betegség emiatt érezhetem sokkal ramatyabbul?
2021. dec. 6. 08:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Van párkapcsolatod? Lehet segítene ha találnál valakit aki figyel rád..
2021. dec. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nemrég ért véget a kapcsolatom sajnos ez is rátesz. Figyelnek rám van családom meg vannak barátaim, de ők nem sokat tudtak a témában segíteni.
2021. dec. 6. 08:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Jól gondolom hogy fiatal vagy?
2021. dec. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
22
2021. dec. 6. 08:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük a pontosabb körülményeidet, de jellemzően ez inkább fordítva szokott lenni:

Van valami lelki terhed és ez előbb utóbb betegségben jelenik meg.

A lelki nyavaja annál erősebben tud ilyen irányba hatni, minél kevésbé vagy tudatában. Pl.: ha egyébként úgy érzed túl vagy valami stersszen, de valójában tudat alatt még ott van, mert nem dolgoztad fel rendesen.


A testi betegség tünetei pedig, akkor jelennek meg, amikor élettani szempontból is ér valami (akár kisebb) hatás, és a tudat alattid rávetődik, hogy: "na itt az alkalom és az ürügy, hogy most jó szarul érezzem magam". Az is logikus, hogy kovidos tüneteket tapasztalsz, hisz a tudatalattidba lassan két éve csepegtetik, hogy ettől kell rettegned, és bármikor elkaphatod. Így a tudatalattid meg is teremti magának az élményt.

A nyomott lelki állapot (akár az életkedv hiánya) erősen legyengíti az immunrendszert, azaz a test önműködő védekezési rendszerét. A vírus ellen meg egyébként is csak az immunrendszer jelent megoldást. Csak annak az erősítésével lehet felkészülni.

A november-decemberi sötét meg egyébként is a legnyomasztóbb, lélekrombolóbb és immunrendszer gyengítő időszaka az évnek.

2021. dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Az immunrendszer legnagyobb gyilkosa a félelem. Egy pánikbeteg embernek az immunrendszere ezért már eleve romokban hever. Nem nehéz belátni, ha ezt az amúgy is kiütött immunrendszert valami jóképű fertőzés formájában további kihívás éri, sikítófrászt kap.
2021. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!