Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van, hogy mostanában...

Mitől van, hogy mostanában néhány napja zsibbadnak a bal lábujjaim?

Figyelt kérdés
Nem az egész lábujjam, csak a felső részük. Meg néha szokott a bal kezem is minden ok nélkül.
2008. dec. 14. 17:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia.Menj el sürgössen orvoshoz.Nem akarlak rémiszgetni ,de ez egy agyi infarktus kezdödö tünetei is lehetnek.kérj CT-re beutalot vagy menj el maszek alapon.NEHOGY KÉSÖ LEGYEN,ÉS NE TUDJANAK RAJTAD SEGITENI!
2008. dec. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de csak 25éves vagyok!!! jó volt szívzörejem, meg néha az ekg-m sem jó, de sosem foglalkoztam ezekkel. És, h agyi infarktus??? az elég durva... de köszönöm!
2008. dec. 14. 18:56
 3/12 A kérdező kommentje:
előfordulhat, hogy emiatt fáj sokszor a fejem???
2008. dec. 14. 19:06
 4/12 anonim válasza:
Nem akartalak elijeszteni.De sajnos nekünk fordult elö a családban ilyen!És ha idöben elment volna Ct-re ,még lehet most is élne az illetö.Persze lehet mástól is!De öneki is igy kezdödött ,hogy zsibbat a bal oldala kezze ,majd a lábujja ,majd a végén a lábfeje is!Az rosszul lett hányt meg ilyenek azt rá két napra meghalt!De remélem neked nem lesz ilyen gondod!De hidd el jobb kivizsgáltatnod magadat!Mindenképpen kérj szeritem a háziorvosodtól egy Ct-re beutalot!Ha nem adna menj el maszek alapon!
2008. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Igen fej fájással is jár!Meg rosszul létel hányinger stb...De lehet neked mástól van!Vizsgáltasd ki magadat!Sajnos az orvosok nehezen adnak beutalot külömbözö helyekre!Pedig sokszor egy ember élet múlik rajta!Ilyen a Magyar Egézszégügy sajna!
2008. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért nem kéne szegényt halálra rémíteni! szerintem sokkal banálisabb oka van a zsibbadásodnak és a fejfájásodnak. nekem is fáj a fejem, és mindkét kezem ujjaiban tűszurkálás érzetem van néha. iszonyatos stresszes életem van, nyomasztó lelki terheim, rosszul alszom. elmentem neurológus szakorvoshoz, alaposan megvizsgált, és mondta, hogy ki vannak készülve az idegeim. meg is figyeltem, hogy hétvégén nem fáj annyira a fejem, vas. este, 7fő reggel kezdi.

elképzelhetőnek tartom, hogy nálad is ilyesmi áll fenn. megkérdezhetem, milyen életmódot élsz? sokat idgeskedsz? bántanak, nyomasztanak dolgok? vannak rendezetlen konfliktusaid? ha igen, akkor ez lesz az oka a tüneteidnek.

Viszont akárhogy is legyen, keress egy jó, lehetőleg magán neurológust, aki nem bagatellizál el téged, és alaposan megvizsgál, elbeszélget veled.

2008. dec. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell a pánik, bár az óvatosság sosem árt. Az igaz, hogy a féloldalas rendellenességek agyi gondokra utalhatnak, én mégis inkább keringési zavarra gondolnék. Mindenképpen menj el orvoshoz. Akár többhöz is elmehetsz, hogy biztosabb képet kapjál.
2008. dec. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Egyébként az agyi infarktust is idegeség okozza!Én nem akartam elrémiszteni,csak hogy menjen el kivizsgálásra és Ct-re mindenképpen!
2008. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ja amugy a másik kérdésem még az csak a bal oldalod szokott zsibbadni?Mert a bal oldal azis az agyal van összefüggésben!
2008. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves "másik" válaszoló! úgy küldözgeted a kérdezőt CT-re, mint a háziorvoshoz. Komolyabb képalkotó eljárásokat (CT, MRI) nem csinálnak csak úgy, mint egy sima röntgent! a beteg hiába kéri a CT-t, nem küldenek csak el "úgy". Akkor utal be az orvos, ha ő azt indokoltnak tartja, és még így is min. másfél hónap a várakozási idő, ha nem sürősségi a beutaló!

A kérdezőnek annyi a teendője egyelőre, hogy menjen el szépen egy neurológushoz, aki majd fizikai vizsgálatokat végez rajta, és azok alapján eldönti, indokolt e képalkotó vizsgálat (mellesleg ma már inkább MRI-re küldik az embert, mivel az szinte hajszálpontos képet ad, nem úgy mint a CT.)

2008. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!