Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnám magam rávenni a...

Hogy tudnám magam rávenni a zuhanyzásra? Van, hogy hetekig nem zuhanyzom. Azt hiszem idén még csak egyszer zuhanyoztam. Lehet lusta vagyok rá, meg ha belegondolok, hogy rögtön utána fázni fogok, kiráz a hideg.

Figyelt kérdés
Nő vagyok, egyébként nem vagyok büdös, a környezetem nem is sejti, pár naponta vagy ha valahova mennem kell megmosom a hónaljam meg alul és a lábam.

2022. jan. 22. 21:51
1 2 3 4
 1/40 Humor Herold ***** válasza:
67%

Hát ez a mai világba azért alap lenne...és nem lustaság,hanem igénytelenség.

Próbáld meg a fürdőkádat...jó forró víz, mindenféle finom habfürdős illattal.És fetrengeni benne kicsit,kényeztetni a tested. Jól tud esni...ellazul kicsit az ember,testileg és lelkileg is...felfrissül.Utána ahogy kiszállsz 1 percig fázol,aztán megtörölközöl és kész, elmúlik.

2022. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
66%
Kádad nincs? Zuhanyozni én sem szeretek télen (mióta nincs kádam, csak heti egyszer ejtem meg), de azért amit írsz, az durva.. Én, ha a hideg miatt nem tudom rávenni magam a tus alá állásra, egy lavórba engedek vizet, azt teszem a zuhanytálcába és így mosom meg a "lényeges" részeket. De ezt minden nap. És radiátoron melegített törölközőt használok utána, az nagyon jól esik.
2022. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
95%
Én inkább depresszióra gyanakodnék! Hogy vagy lelkileg, miért vagy otthon, van veled valaki?
2022. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy van kádam, de abban sem fürdök vagy csak ritkán. Ritkán megyek utcára, szerintem annyira nem koszolódok, mert ha néhanapján rászánom magam nem koszos a víz.
2022. jan. 23. 06:56
 5/40 A kérdező kommentje:
Mikor olvasok olyat, hogy pl. az angolok csak heti 2-3-szor mosakodnak egy héten, látom sokan ki vannak akadva, köztük én is:) hiszen itthon az emberek többnyire naponta mosdanak, aztán belegondolok, hogy én meg van, hogy hetekig legfeljebb csak cicamosdást végzek :( Egyébként a bőrgyógyászok nem tanácsolják a napi fürdést, olvastam olyat is, hogy heti egy fürdést javasolt egyikőjük. Meg hogy a kádban fürdés káros, mert leoldja a bőr védőköpenyét.
2022. jan. 23. 07:07
 6/40 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy depressziós lennék, igazából régebb óta ez van nálam, hogy nehezen veszem rá magam a mosdásra. A környezetem amúgy igényes, csinos tiszták a ruháim, azokat mosom :) Most nincs párom, de ha van, akkor egy kicsit jobban ráveszem magam. Nem magát a vizet utálom, azt szerettem, ha nyaraltam, tóban, tengerben úszkálni.
2022. jan. 23. 07:15
 7/40 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám rávenni magam a mosakodásra vagy mit tegyek? Mert nem igazán tudom rávenni magam, a környezetemet nem kérdezném meg persze, nem is sejtik, nem látszik rajtam, de tudom, hogy ez így nem a legjobb és szeretnék változtatni. Kádban fürödni nem szeretnék rendszeresen legfeljebb ritkán, nehogy leoldódjon a bőröm védőrétege:) Egyébként arcot is elég ritkán mosok.
2022. jan. 23. 07:25
 8/40 Humor Herold ***** válasza:
93%
Akkor keress egy olyan párt akinek kiemelten fontos ez...szeresd meg és akkor megakarsz majd felelni neki, annyira hogy az sem zavar hogy lejön a bőröd védőrétege :) ... és lesz kellő motivációd hogy rászánd magad a fürdésre.
2022. jan. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Köszi, de a párkeresés nem megy egyik napról a másikra, meg még el sem kezdtem...Akár hónapokba is telhet, mire az ember talál megfelelő párt vagy még hosszabb időbe. (Egyébként akkor sem vittem túlzásba a fürdést). De azért addig is szeretném magam rávenni a gyakoribb mosdásra.
2022. jan. 23. 07:49
 10/40 anonim ***** válasza:
91%
Fűts be a fürdőben, ha fázol. Én naponta zuhanyzom, kímélő tusfürdőt használok. Építsd be a napi rutinodba, úgy a legkönnyebb. Nem kell órákig dörzsölni magad, elég egy gyors zuhanyzás, kényes helyek tusfürdős megmosása. Utána komfortosabban fogod érezni magad. Egyébként ne gondold, hogy mások esetleg nem érzik vagy nem tudják, csak kényes dolog szólni valakinek, hogy büdös, áporodott szaga van. És attól, hogy te nem érzed, más érezheti, te már megszoktad.
2022. jan. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!