Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megbánhatom ha lecserélem az...

Megbánhatom ha lecserélem az antidepit?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve már hogy antidepresszánst szedek szorongásra, pánikra, fòbiára. Nagyon sokat segített de úgy érzem hogy nem mindig vagyok tőle jòl. Azt érzem lehetnék jobban is. Aztán vannak időszakok mikor majd ki csattanok olyan boldog vagyok, aztán pedig egyről a kettőre előbukkannak furcsa gondolatok.

Volt akinek lecserélték az antidepiét és esetleg megbánta mert úgy érezte jobb volt az előző?


2022. jan. 25. 15:00
 1/9 Csukamunce válasza:
100%
Igen, nekem a mirtazapin nem működött. Egyik nap jól voltam, másnap nem. Ez ment 3 hónapig. Végül az orvos javaslatára sertraline lett írva, ami működik azóta is. Persze kellett neki idő, és hullámok előfordulhatnak az első hónapokban. Igazából az orvosoddal kellene konzultálnod, mert ennyi idő alatt jól, vagy sokkal jobban kellene lenned. Januárban írták fel a Zoloftot, majd meghaltam, márciusban már randiztam. :)
2022. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor most a zoloftot szeded? Nehéz átállni eggyik gyògyszerről a másikra?


Igazábòl ugye ahogy írtam szorongásra kaptam a gyògyszert de már olyan szintű volt a szorongásom hogy napi szinten halál félelmem volt nem mertem tömegközlekedni, rosszul voltam minden féle zárt helyen. Állandòan a pulzusomat figyelgettem amivel mindig a sürgősségire akartam menni. Sírò görcseim voltak.


Ezek szinte már teljesen elmúltak, de valahogy most azt érzem hogy olyan gondolatok járnak a fejembe hogy nehogy megbolonduljak vagy hogy elvesszem az önkontrollomat. Vagy nem e fogok esetleg elbutulni , és nehogy a pszichiátrián kössek ki stb stb.

Szerinted érdemes lenne gyògyszert váltani?

2022. jan. 25. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
No a gondolatok miatt nem csak a gyógyszerre kell hagyatkozni, hanem terápia is kell a teljes gyógyuláshoz.
2022. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tud segíteni a terápia a gondolatokon?
2022. jan. 25. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyesmi általában akkor van, ha nem elégséges a napi adag. Lehet emelni kellene.

A szertralin hatóanyagúak amúgy tényleg jók, én is olyat szedek, bár nem Zoloftot, hanem egy generikumát.

2022. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lassan 3 hete lett megemelve 10 mg-ròl 15-re. A 10 nem volt elég sajnos.
2022. jan. 26. 05:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a 15 is kevés lessz? 20 mg-ig lehet emelni azt mondta a pszichiáterem. Egyébként Escitalopramot szedek.
2022. jan. 26. 05:56
 8/9 Csukamunce válasza:
100%
Igazából semmi gond nem volt az átállásnál. Csak jobb lehet. Voltam én is pszichoterápián, de igazából, ha szorongsz gyógyszer nélkül nem sokat ér. Vele együtt jó. Amikor deperszonalizált vagy nem tudsz figyelni a szakemberre. Amúgy tök jó, jól esett beszélgetni vele, de önmagában kevés. Dióhéjban:nyugodtan cserélj, ha úgy érzed, hogy nem működik, de csak orvossal egyeztetve. Jó gyógyszerek vannak, meg fogsz gyógyulni, ahogy nekem is sikerült. Most másoknak szeretnék segíteni, akik ebben a cipőben járnak.
2022. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsò, írhatok neked privátba?
2022. jan. 26. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!