Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megéri lemondani a függőségről?

Megéri lemondani a függőségről?

Figyelt kérdés

Nem konkrét függőség, de gyerekkorom óta imádom az édességet. Nincs olyan, és nincs annyi mennyiség, amit ne tudtam volna elfogyasztani. A napi 200g csokit talán mondhatjuk alapnak. Ennek ellenére mindig is sovány voltam.


Pár hónapja azonban kénytelen volna leállni, egyrészt előjött egy tejfehérje/tojás allergia, másrészt magas volt a cukor. Emiatt az édességet ki kellett iktatni, sőt nem nagyon van olyan, amiben ne lenne tojás, de főként tej. A cukorra is oda kell figyelnem.



A gond, hogy így gyakorlatilag teljesen üresek a napjaim, szörnyű a hangulatom, és az életkedvem sem jó. Mivel nem fogok örökké élni, így megéri lemondani az egyetlen örömforrásról? Mennyire szívás cukorbetegséggel élni?

31f


2022. jan. 25. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Csinálj gyümölcsturmixokat laktózmentes tejjel, illetve vannak laktóz-, és cukormentes édességek is. :-)

Cukorbeteg vagyok, ha van valami kérdésed írj nyugodtan.

2022. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Csak azért hiányzik ennyire, mert teljesen rá vagy szokva. Ha sok ideig nem eszel ilyesmit, előbb-utóbb elmúlik a sóvárgás is.


És igen, szerintem megéri leszokni! Gondoskodj arról, hogy legyen más örömforrás is az életedben ;)

2022. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tejfehérje allergiám van, a laktózmentessel sajnos nem sokra megyek.


Az egészséges édességek meg drágák. :D Tudom, ördögi kör ez...


Közel 6 hónapja élek ezek nélkül, de még mindig nem múlt el, ami durva...

2022. jan. 25. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!