Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mik a tünetei a pánkibetegségnek?

Mik a tünetei a pánkibetegségnek?

Figyelt kérdés
2007. dec. 29. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mikor pánikba esik az ember, levegőhiányt érez, kapkod a levegő után, szaporábban ver a szív, hőingadozás, hirtelen meleget érez az ember, vagy utána fázik, aztán a mellkason szorító érzést tapasztal, szédülés, rossz közérzet, esetleg néha homályosan lát, rossz gondolatok. Sajnos nekem előjött egy éve kb, szerencsére egyszer és akkor ezek a tünetek jelentkeztek, majdnem 2-3 hétig magam alatt voltam, nem tudtam egyedül aludni. Beutaltak, hogy beszélgessek el egy szpichiáterrel, hogy kiderítsék az okát. Ő mondta, hogy mivel egyszer fordult elő, nem beszélünkpánikbetegségről, de ha máskor is előfordul, akkr sajnos kijelenthetjük, hogy az vagyok. Na most azóta ilyen durván szerencsére nem jelentkeztek a tünetek, de gyakran ha egyedül megyek utcán, vagy akár egyedül vagyok otthon, előjön mindenféle gondolat és akkor bepánikolok. Remélem nem jelentkezik nálad egyik tünetem sem! Senkinek nem kívánom, bár sajnos napjainkban egyre többen vann akik ezzel élnek együtt:(
2007. dec. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom felesleges leírni a saját tüneteket, mert egyénenként változó, de itt nézd meg:

[link]

[link]

A második link jobb!

2007. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

[link]

Talán most sikerül, az elöbb nem tudom miért nem.

2007. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de, nagyon is kíváncsi vagyok a saját tünetekre!
2008. jan. 24. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú lesz, de ezek a tüneteim:

Ha hirtelen érzem, hogy pánikba fogok esni, akkor minden olyan bizonytalan és gyors lesz. Icipicinek érzem magam ebben a hatalmas és kegyetlen világban, egyedül. Megijedek, kiszárad a szám, s innentől kezdve már egyenes és kövezett út a pánikhoz. Nincs megállás. Elkezdek szédelegni, majd beindul a szivem, s kapkodom a levegőt, mert megfulladok. Gondolom én legalábbis. A hiperventillációtól begörcsölnek az izmaim, meg a gyomrom is, s tipikusan "hisztis, hülye p_csává" titulálnak nagyon hamar. Általában ha ez van, akkor az állkapcsom is begörcsöl, tehát hallani hallok, de nem tudok beszélni. Sírok, mert írtó kiszolgáltatott ez a helyzet, amit az emberek nem értenek meg vagy megrémülnek, hogy mekkora "tragédia" történik a szemük láttára. Szakad rólam a víz közben, s magzatpozícióba görcsölöm magam. Majd elkezdek rángatózni is elöbb-utóbb.

Félek, hogy megőrülök, meghalok, infarktust kapok vagy megfulladok. Rettenetesen zavar, hogy mindezt látják is.

Mára már ott járok, hogy az otthonomat 2-3 saroknál tovább el sem hagyom.

Ami oldani szokta a helyzetet az az infúzió vagy a calcium iv.! Belém nyomhatnak nyugtatót nem használ, a zacskó is csak egyszer segített a sok év alatt, pedig "fojtogattak" egy páran vele.


Kb. ezek a tüneteim. Miért?

2008. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál!

Hallottam erről a betegségről, csak nem tudtam elképzelni, hogy milyen lehet. Nem tudtam mi történik egy pánikbeteggel... Szerencsére nem vagyok beteg, meg tüneteim sincsenek, csak szerettem volna megtudni mi is ez. Mégegyszer köszi! Remélem javulni fog a helyzeted... Nem lehet valahogy kigyógyulni ebből?

2008. febr. 9. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!