Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éreztetek már hasonlót?

Éreztetek már hasonlót?

Figyelt kérdés

Már egy ideje mostanában van egy furcsa érzés a mellkasomban, ami nem fájdalom, sokkal inkább egy elviselhetetlen diszkomfort.

Olyasmi érzés mint amikor egy seb gyógyul, az a viszkető kellemetlen érzés.

Ez a általában a szegycsontom mentén jelenik meg, balra húzódik, és a hátamba, hasamba, lágyékomba, bal csuklómba, és néha a lábaimba sugárzik. Néha tikkel a bal hüvelykujjam is, valamint a bal mellizmom mozgásra, hirtelen légzésre néha szúr. Az viszont érezhetően a szegycsontom mentén valami izomfájdalom.

Elmentem kétszer is kardiológiára, ahol kétszer is megállapították hogy semmi baja a szívemnek, sem a tüdőmnek.


Mostanában az egész napomat végigkíséri, és néha tudatomon kívül méregetem a pulzusom a csuklómon. Tegnap éjjel elalvás közben nyugtalan voltam, és a pulzusomat nézegettem. 5-6x mikor éppen elaludtam volna egy hatalmas rémültségre keltem, és az volt az első gondolatom hogy leállt a szívem. Pulzusom normális volt. Ez megtörtént 5-6x, mire el tudtam aludni.


Vannak néha kényszergondolataim, például beugrik hogy most mindjárt a leáll a szívem, olyankor elkezdem nézni a pulzusom, és ha rosszul fogom meg, elkap egy görcsös félelemérzet. Előfordul, hogy a bal kezem hidegebb mint a jobb, és az is hogy a lábam zsibbad, de csak enyhén, és kizárólag bokától lefelé. Egyre elviselhetetlenebb, és hiába próbálok rá nem figyelni, sajnos mindig rámtör az érzés, hogy baj van a szívemmel.


Nagyon rossz, és nem tudom hogy jöhetnék ki ebből. Sportolok folyamatosan, fiatal vagyok.


Mi lehet ez?



2022. márc. 2. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen , ez van velem is , nézem a pulzusom, nagyon rossz ez az egész.
2022. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Stressz, depresszio, szorongas.

Meg kell probalni dolgozni azokon a faktorokon ami hajlamosit. En oromoltem pl enyhe panikrohamot.

Megtanultam “uralkodni” rajta es egesz hamar elmulik, de neha voltak olyan esetek, amikor egy negyed nyugtato kellett.


Illetve sokat szamit a vitamin, mozgas, es egyeb kozhelyek, de tenyleg fontosak.

2022. ápr. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!