Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A tengervizes orrspray tényleg...

A tengervizes orrspray tényleg segít?

Figyelt kérdés

Általánosságban is sokszor száraz az orrnyálkahártyám, télen azonban hatványozottan rosszabb.

Nem vagyok taknyos, de a nagyon száraz nyálka letapad az orromban, folyamatos dugulásérzetet okozva. Szinte minden orrfújásnál vérzik az orrom, és ezek a száraz letapadt darabok is véresek. Sokszor már szó szerint belülről törölgetem a zsepi sarkában az orrlyukamat, mert simán orrfújással ki se tisztul...

Szóval tudnám ragozni. Éjszsaka nehezen alszom el, horkolok, most is taknyosnak (orrdugulás) érzem magam, pedig kutya bajom.


Itthon van aromadiffúzoros párásító, szinte minden nap megy is, valamennyire segít. Azonban munkahelyen is borzasztóan száraz a levegő az irodában (nem csak én panaszkodom rá), és most, hogy visszatértünk teljesen home officeból, hatványozódtak a panaszaim. Minden délutánra szenvedek, nehezen kapok levegőt, már napi szinten vérzik az orrom az irritációtól.

A "párásítsuk a levegőt" ott nem igazán működik úgy, mint itthon, de szeretnék valami megoldást. A google a tengervizes orrsprayt dobta fel, ez lehet megoldás? Használható napi szinten, nem okoz egyéb problémát? Megoldhatja önmagában a dolgot olyan helyen, ahol magával a kiváltó okkal (száraz levegő) kvázi nem lehet mit kezdeni?


2022. márc. 10. 00:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem oldja meg, ha már sebes és sokat vérzik, akkor orr-fül-gégész ír fel rá kenőcsöt, esetleg gyógyszertárban kérdezz rá, van-e recept nélkül.
2022. márc. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Problémád nem lesz tőle, de az szerintem nem megoldás és kivitelezni is nehéz, hogy napi pl. 2x a munkahelyeden mindig használd x éven keresztül vagy x10 évig,nem beszélve az anyagi vonzatáról,plusz az is só, egy idő múlva az is szárít. Léteznek egyébként konkrétan orrnyálkahártya hidratáló orrspray-k is. Valójában ki kellene próbálni egyiket.
2022. márc. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Tengervizes spray csak kiszárítja az orrnyálkahártyát

2022. márc. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!