Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez volna a pánikbetegség?

Ez volna a pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Korábban sokszor éreztem mellkasi diszkomfort érzést, emiatt voltam is háromszor kardiológián a sürgősségin. Mindháromszor órákig vizsgáltak, de semmi rendellenességet nem találtak, így hazaküldtek. Egyszer kétszer még előjött, majd sűrűsödött. Van hogy hetekig nincs semmi, de ha előjön, akkor órákig képes rajtam lenni.


Az orvosom szerint ez idegi alapú lehet.


Tüneteim: Gyakori félálomból felriadás, zuhanásérzettel a mellkasban.


Egyszerű mellkasi diszkomfort. (Nem fájdalom, inkább csak egy elviselhetetlen érzés, ami egész nap kísér.)


Tudatosság nélkül figyelem a pulzusom a csuklómon, és mindig a szívemre fókuszálok.


Ma például egy elég hosszú tünetsorozat volt rajtam:

Szédülés, néhai éles fülsípolás a jobb fülemben, lábremegés. Végtag Hidegség, csukló zsibbadás, lábzsibbadás, mellkais diszkomfort, ájulástól, és haláltól való párhuzamos félelem. Ellenőrizgettem hogy ver e még a szívem, úgy éreztem le kell ülnöm mert összeesek, légszomj érzet (de mégis kaptam levegőt), szédülés, olyam érzésem volt mintha a körülöttem lévő világtól elzárva lennék, és csak a testemen befelé figyeltem. Menekülés vágy, és attól féltem összeesek.


Ez volna a pánikbetegség? Vagy valami más lehet ez?



2022. márc. 13. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy éve ez van :(
2022. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen. :(

Jobbulást kívánok!

2022. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Csak azután jelentsd ki ezt, ha átestél bizonyos vizsgálatokon. Gondolok itt EKG, szívultrahang, teljes labor, mellkasi CT.

Ha minden oké, akkor sajnos az. Én 3 éve vagyok benne, néha azt mondom, ha egy betegségem lenne az is jobb lenne, mert azt ha minden jó lehet gyógyítani, de nekem edeig még nem sikerült.😪

2022. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3


Már átestem háromszor, és nem találtak semmit.7 órán át vizsgáltak.

2022. márc. 14. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
nyugi ne panikolj minden butasagon igyal egy pofa sort azt szebb lesza vilag! bnem kell panikolni, parazni.
2022. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze mintha az megoldás lenne
2022. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!