Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi az oka, hogy ennyire...

Mi az oka, hogy ennyire kicsinál a korán kelés?

Figyelt kérdés

4 órakor kelek már 2 hónapja és úgy érzem egyre inkább épülök le. Este 9 körül le szoktam feküdni, mégis úgy ébredek minden alkalommal mint egy mosogatórongy, a munkában is az van, mintha nehéz fizikai munkát végeznék, úgy kifáradok, közben ez a munka alapvetően semmi, egyáltalán nem pörgős, simán lehet csinálni lassan is.

Reggel 9-kor végzek, mikor hazamegyek megpróbálok aludni de reggel sosem sikerül, ha délután próbálom sikerül egy negyed órára ami nem sokat ér, csak fáradtabb leszek tőle.

Egésznap tompa vagyok és azt érzem hogy kiégek, semmihez nincs kedvem.

Voltam egy szűrővizsgálaton (nem ez miatt), és kimutatták az alvászavart.



2022. márc. 17. 19:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ezért is írtam ki mert annyian kelnek 4-5 körül és mégis jól bírják, tesóm is sokáig 4-kor kelt és azt mondta, egész jól bírta
2022. márc. 17. 19:07
 2/15 anonim ***** válasza:
nincs véletlenül vitaminhiányod? a d vitamin hiánya is tud fáradtságot okozni, de a vashiány is akár.
2022. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Eleinte csak fáradt voltam, de később szó szerint rosszul voltam, hányás, hasmenés, ájulás. Pedig már 8-kor mentem aludni. Munkát váltottam, most hétkor kelek. Az orvost nagyon nem érdekelte vérkép rendben volt, azt mondta, hogy stressz vagy alacsony vérnyomás 🤷‍♀️
2022. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es, nincs, mikor nem keltem4-kor eszembe se volt ez a fáradtság, egésznap olyan vagyok mintha beteg lennék.
2022. márc. 17. 19:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem a 7 óra alvás is kevés, próbálj kicsit hamarabb lefeküdni hátha.
2022. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Próbáltam de semmit se ért főleg hogy el se tudtam aludni.


Csak mondom hogy mikor fél 7-kor keltem akkor volt olyan is hogy csak 6 órát aludtam mégsem volt ez.

Illetve ha lefekszem pl éjjel 1-2-kor akkor is már felkelek 8-kor és sokkal kipihentebb vagyok mint így

2022. márc. 17. 19:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többet számít az, hogy mikor kelsz, minthogy mennyit alszol (egy határon belül persze). 4-kor kelni nem egészséges, akármilyen korán is fekszel, de mégis milyen meló az, ahol 4-kor kelni, hogy 9-re meg már vége is legyen?
2022. márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
takarítás, és hát hatra be kell fejezni az étkező részt, mert 7-kor már reggeliztetés van (és még ki kell pakolni, megteríteni, azt nem én csinálom), utána meg már mindegy a többi, de ez miatt kell 5-re menni
2022. márc. 17. 20:55
 9/15 anonim ***** válasza:
És késő este nem lehet takarítani, az még mindig 1000x jobb? Meg milyen katonatábor ez, hogy 7-kor kell reggelizni tömegesen, azok se normálisak.
2022. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

nem katonatábor, hanem egy hotel ahol 7-kor kezdődik a reggeli és akkor van két vendég mindössze, később szoktak csak lejönni tehát ezért érdemes felkelni, nem?

Hát mennék este, csak a franc se akar éjszaka az utcán csatangolni és nincs kocsim

2022. márc. 17. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!