Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy barátomnak zsibbad a bal...

Egy barátomnak zsibbad a bal karja és szorít a mellkasa. Az ügyeleten elzavarták, hogy nem szívinfarktus. Mi lehet ?

Figyelt kérdés

Egy 29 éves barátomnak zsibbad a bal karja és szorít a mellkasa pár napja. Ez a 3.nap kb. Volt bent ügyeleten, mert nagyon megijedt, hogy infarktus lesz... az ügyeketen elzavarták. Csináltak szívhang vizsgálatot, normális volt a szíve, és ennyi, innentől mondták, tessék elmenni... aludjon sokat, pihenjen.


A haverom ezekre gondol, hogy ez okozhatja:

- kalciumhiány, magnéziumhiány, káliumhiány együttesen

( a haverom laktózos, és sajnos nem mindig tud ügyelni az étrendjére, mert nem tud magának főzni, hanem azt eszi, amit a házigazda csinál... napokig ment a hasa, innen gondolja, es mostanában rengetegszer megy a hasa, innen gondolta, hogy vitaminhiány okozhatja a karzsibbadást + a mellkasi fájdalmat.

- reflux ? ( ez magyarázza a mellkasi fájdalmat )

- lehetséges, hogy pánikrohama volt?


Bármilyen ötletet, tanácsot megköszönök.


Komplex kivizsgálásra sajnos pénzügyi keret nincs ( magandokinál ),a rendes állami kivizsgálásra meg kb 2 hónapot kellene várni... :/


Szerintetek lehet valamelyik a felsoroltak közül, ha nem, akkor mi lehet ?


28/ l


2022. ápr. 2. 22:32
 1/4 A kérdező kommentje:
* bocsi a helyesírási hibákért, sietve írtam. Azt elfelejtettem írni, hogy férfiről van szó.
2022. ápr. 2. 22:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos esetleg? EKG-t tudnak csinálni éa ha szükséges, akkor tudnak sürgősségi beutalót adni.


A házigazdás részt nem értem...

2022. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Személyes sztori: Egy Kollégám panaszkodott hasonló tünetekre. Az üzemorvosi rendelőben (a gyárban - ahol dolgozunk - 8 órában van orvos) 2 EKG után sem lett jobban a Kolléga, pedig minden normálisnak tűnt az EKG eredményen. Kb. 2 perc múlva csináltak Neki egy újat, ami már egyértelműen bizonyította, hogy szívrohama van. Mentő vitte el, azóta is kórházban van. Ha az orvosi-asszisztens nem csinál egy újabb EKG-t, valószínűleg meghal.
2022. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: A pánikroham sincs kizárva. Talán gyógyszermellékhatás is lehet. Nem szedett valamit mostanában? Ha rosszabbul érzi magát, esetleg émelyeg, vigyétek be az SBO-ra a legközelebbi kórházba.
2022. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!