Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Extrém puffadt poci székrekedé...

Extrém puffadt poci székrekedéskor? (19/N)

Figyelt kérdés
Normális, hogy - már bocsánat a kifejezésért - de tele vagyok gázokkal a kora reggeli órákban? Párosul egy kis székrekedéssel de nagyon aggasztó. Folyton pukizom...

2022. ápr. 10. 10:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2022. ápr. 10. 10:45
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Ha mindig ís van, akkor nem normális. Lehet sok mindentől. Még nőgyógyászati problémáktól is.

Ha csak néha ilyen, az vszeg vmilyen kajától volt.

2022. ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
El kellene hagyni a laktózt (tej, kefír) így első körben. Meg ha szedsz valami extra táplálékkiegészítőt akkor azt.
2022. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gyakran szokott ilyen lenni, hetente egyszer kb. 🥺🙁
2022. ápr. 10. 10:57
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem normális. Érdemes lenne kivizsgálni, mert ha esetleg valami intolerancia vagy allergia az oka, akkor hosszútávon nagyon csúnya dolgokat tud csinálni.


Menj el házidokihoz, kérj egy teljes vérképet (mert miért ne? lehet, hogy ebben nem fog segíteni, de ártani nem árt és lehet, hogy kiderül valami más) plusz egy beutalót gasztróenterológushoz. Ha van pénzed, akkor menj magánban rögtön gasztróhoz.


Ha nincs kedved orvosokhoz menni vagy nincs pénzed rá (bár én még így is ajánlom, hogy járd végig a dolgot) akkor érdemes lehet az autoimmun protokolt végigfutni. Azoknak is jó, akiknek nincs autoimmun betegsége, de segít abban, hogy megtaláld milyen ételre reagálsz így. Igaz, ez egy több hónapos dolog lenne ahol nagyon keményen le lenne szabályozva, hogy mit ehetsz és mit nem, szóval gondold meg.


Sok sikert és jobbulást!

2022. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%

Lehet akár lelki oka is. Aggódsz valamiért? Izgulsz valamilyen folyamatban lévő esemény végkimenetelén?


A lelki mechanizmusaink működései közepette folyamatosan több levegőt is nyel az ember. Az is csinálhat gázképződést - nem is keveset.


Nálam hangosabb gázképződés van, de nem kifejezetten reggel, hanem napközben. (Nem túl sok, de elég kellemetlen tud lenni, ha közterületen szeretne távozni.)


Valahogy szabályozom, hogy észrevétlen legyek, illetve maradjak. (Nő vagyok én is.) Telefonálás közben pedig még a közterületnél is kellemetlenebb. Otthon vagyok és ágyon fekve mobilozok néha. Csak reménykedem, hogy az éppen aktuális beszélgetőpartnerem nem hall semmit...


A 2-es válaszoló jól írja a nőgyógyászati problémákat. Elég keskeny lehet a határ a méh/petefészek, valamint a béltartalmak között.

2022. ápr. 17. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező és a pukin kivől más is zavar téged vagy csak az hogy sokszór pukizól ?
2022. máj. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ételintolerancia is okozhatja. Figyeld meg hogy mit eszel. A puffadás előtti nap miből ettél sokat?
2022. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

Elég komoly puffadásnak néz ki a kép alapján.

Azonnal orvos!!

2022. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8-as


Tojásból.

2022. máj. 15. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!