Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért jobb korán feküdni és...

Miért jobb korán feküdni és korán kelni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Úgy vélem felfedezni magamon, hogy ha mondjuk 2-től 10-ig alszom akkor egyáltalán nem pihenem ki magam, fáj a fejem, mintha alva járnék.

Ha 10-től alszok mondjuk 6-7ig, akkor sokkal jobb a helyzet.

Ez miért van?


Esetleg valami tipp? Kifejezetten éjszakai bagoly típus vagyok, szeretek ilyenkor gépezni, tanulni, dolgozni. Tulajdonképpen produktívabbnak érzem magam.


Valahogy át tudnék állni, hogy ez ne jelentsen problémát?


A válaszokat köszönöm! :)



2022. ápr. 12. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
már vagy 8 éve próbálkozom az átállással...
2022. ápr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem számít az, hogy mikor alszik el az ember. Ez olyan, mint amikor valaki azt mondja, hogy este 6 után ne egyen senki aki fogyni akar, de ez komplett hülyeség, mert van, aki éjfélkor alszik el. Ha neked így jó, akkor semmi értelme átállni.
2022. ápr. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kétféle ember van, pacsirta és bagoly. Aki pacsirta, abból soha nem lesz bagoly. Senki nem tudja miért.


[link]

2022. ápr. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Miért, jobb?
2022. ápr. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet több a csend és a sötét a számodra korai időszakban.
2022. ápr. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Mert a szervezet a természetes sötétedés hatására kezdi el termelni az alvást segítő melatonin nevű hormont, ezért egészségesebb és pihentetőbb a napszakoknak, a sötét/világos periódusoknak megfelelő alvásritmus.

Átállni úgy próbálj, hogy fokozatosan negyed vagy fél órával korábban feküdj le, így nem borul fel hirtelen, drasztikusan a biológiai órád.

2022. ápr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen jobb. Amúgy én olvastam cikket, amiben írták, hogy több a bagoly típusű ember. Illetve a korai emberek őrködésére vezették vissza a bagoly típus létjogosultságát.



Én például a korán kelést nem bírom, tök mindegy, mennyit aludtam (amúgy 9 óra az alvásigényem). Ha hajnal 6-kor kell ébrednem, akkor elképesztően erősen álmos vagyok és a fogkefével a kezemben is elalszom egy-egy pillanatra akkor is, ha este 10-kor már aludtam.



Mindenkinek más a bioritmusa, csak a munka miatt nem tud a többség a sajátjának megfelelően élni és innen ered a sok kávézás, álmosság, kajakóma stb.

2022. ápr. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

10-től 6-ig aludni az átlagosnak számít, az óraátállítások is ennek a csoportnak akarnak a legjobban kedvezni.

Esetleg iktass be egy ebéd utáni alvást.

2022. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6%

Nem jobb.

Nem mellesleg, ha egy bagoly típusú ember pl tárgyal egy pacsirta típusúval, akkor a bagoly típusú ezt mindig kipihentebben teheti, bármikor is van ez a tárgyalás. Máris egy előny.

A sötétedéses dolgot meg hagyjuk, télen sem szoktak délután fél 6-kor kidőlni az emberek és nyáron sem pattannak ki frissen 5 óra alvás után hajnali 4-kor.

2022. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!