Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez depresszió lenne?

Ez depresszió lenne?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok.

Sose voltam az a pörgős típus, de mostanában nagyon leeresztettem. Minden apró dolog, ami régen rutin volt, gondolkodás nélkül csináltam, mintha most kihívás lenne. Úgy kell rugdosnom magam este, hogy menjek zuhanyozni, stb.

Nemrég elképzelhetetlennek tűnt, hogy az esti bőrápoló rutinom nélkül feküdjek le, most jó ha heti 2x bekrémezem az arcom, stb.

Egyszerűen semmihez nincs kedvem, mindig fáradt vagyok. A házimunkát ne is említsem.

A munkahelyemen jól teljesítek, de annyira elfáradok, kedvetelen vagyok nap végére, hogy csak nézek ki a fejemből, minden hatalmas feladatnak tűnik.

Pl régen felkeltem, gondolkodás nélkül kimentem megetetni a kutyát. Most ülök és győzködöm magam, hogy menj, meg kell etetni. Megetetem fél-egy órán belül, nem az, csak győzködnöm kell magam, majd ha túl vagyok rajta, mintha valami hatalmas dolgot tettem volna és pihennem kell kicsit. Semminek nem tudok örülni szinte, semmihez nincs kedvem.

Ez depresszió lenne, mi van velem?



2022. ápr. 16. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annak hangzik. Jobbulást!
2022. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kezdődő. Próbáld magad kihúzni belőle. Tudom könnyű ezt mondani, hasonlóképpen élem meg én is, és őszintén nem nagyon boldogulok, pedig már szakember is van a hátam mögött.
2022. ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony kezdődő depresszió. Ne hagyd, hogy ez az állapot lehúzzon. Keress fel szakembert mert innen még egyszerűbb lesz meggyógyulni. Ha eluralkodik rajtad ez az egész sokkal nehezebb lesz.

Jobbulást kívánok! :)

2022. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez depresszió. Menjél első körben pszichológushoz. Aztán lehet, hogy az ő javaslatára pszichiáter lesz belőle antidepresszánssal. Keresd az életörömöt, a társaságot, foglalkozz a hobbiddal. Van valami az életedben, ami ezt kiváltotta (pl magány)?
2022. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!