Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérszegénység miatti állandó...

Vérszegénység miatti állandó fáradtság ellenszere?

Figyelt kérdés

Rákkal műtöttek, kemot is kapok, a műtét után, viszont még a kemo előtt látszott a laborleleteken, hogy vérszegény (anémiás) vagyok. Aztán elkezdtem érezni is, leginkább fáradt vagyok, 32 évesen, 24 órából 16-ot simán végigalszok. Eltelt azóta vagy két hónap, írtak fel vastablettát, kaptam infúzióban is vasat, szedek még folsavat, C és B12 vitamint, iszok vas tartalmú pezsgőtablettát meg ami még éppen nem jut eszembe. A laboron látszik, hogy valamivel jobb lett, de még mindig messze van a jótól és továbbra is iszonyú hamar elfáradok. Energiaital nekem amúgy sem kellene, de megpróbálkoztam azzal is. A nyugalmi pulzusom felement 150 főlé, semmi egyéb nem történt, ugyanúgy fáradt vagyok, sokszor fürdeni sincs erőm.

Nagyon zavaró, hogy fiatal korom ellenére még a biztonsági őr munkámba sem tudok visszamenni, mert nem tudom garantálni, hogy az alig több, mint egy kilométeres járőrözés közben nem esek össze valahol. Jelenleg ennél jóval kisebb dolgoktól elfáradok, a táppénzem meg lejárt, aztán mindjárt itt maradok betegen, pénz nélkül, de ez már más téma.



2022. máj. 5. 20:42
 1/2 A kérdező kommentje:

Végignéztem a leleteket, a műtét után romlott le nagyon és azóta sem állt helyre, bemásolom, hátha mond valakinek valamit:


Műtét előtti labor (01.10)


Vörösvértest 5,12 T/L 4,50 - 6,00

Haemoglobin 155 g/L 138 - 180

Haematocrit 0,437 L/L 0,400 - 0,520


Jelenlegi labor (05.02)

Vörösvértest 3,59 T/L - 4,50 - 6,00

Haemoglobin 102 g/L - 138 - 180

Haematocrit 0,314 L/L - 0,400 - 0,52

2022. máj. 5. 20:56
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A koffeintartalmú stimulálók csak rövidtávon hatnak, ha vashiány okozta fáradságon nem segítenek.

Mivel le van merülve a szervezeted "vasraktára", érdemes folytatni a pótlást. Ha nincs baj a vaskötő kapacitással, vagyis fel tud rendesen szívódni az a vas, amit beviszel, akkor egy idő után enyhülnie kellene az anémiás tüneteknek.

Nálam kb. 6 hónap volt, mire a vasam visszaállt a normál intervallumba, de ez mindenkinél más. Lehet, hogy nálad előbb, lehet, hogy később fog megtörténni. (Maltofert szedtem, ha ez segít. Anno vényköteles volt, de úgy tudom már nem az. A Béres Vas Vital is jó.)

Kitartást és jó egészséget!

2022. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!