Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnék arról leszokni...

Hogyan tudnék arról leszokni hogy napközben aludjak egy röbidet? Ami miatt meg este nem tudok rendesen aludni...

Figyelt kérdés

Azt hiszem jópár hónapja... vagy mégtöbb ideje egy ördögi körbe kerültem. Későn fekszem (néha 2-f3), emiatt rosszul/felületesen alszom.


Emiatt meg napközben a fáradtság miatt aludnom kell 30-40 percet. Ami miatt meg esére normális lefekvési időben nemhogy álomos nem vagyok,

de akkor kezdek pörögni. És az ördögi kör kezdődik elölről.


Járt így valaki? Sikerült valahogy a napi bioritmusát visszállítani?



2022. máj. 8. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam így és az az orvassága hogy nappal nem alszol.

Csinálj akkor valamit, fuss vagy bármit csak ne hagyd hogy álmos legyél.

Aztán egy idő után rááll a szervezeted és este eltudsz aludni.

2022. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell billenteni magad, illetve vissza. :) Ha pár napig kihagyod a délutáni szundit, akkor talán korábban le tudsz feküdni. Szervezz be két komolyabb túrát egymás utáni napokra, és jól fogsz aludni este. :)


De ez szokások kérdése is, azaz pl. kihagyandó az este-éjjel tvzés/gépezés, hozzá kell állítani a kajálásokat is stb.


De én ismerek olyat, aki bagoly, és nem halt bele. Persze ő ilyen időbeosztásba tudta szervezni a munkáját is.

2022. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos igen az a baj, hogy vállalkozó vagyok... és megtehetem hogy napközben alszom és hajnal 2-ig dolgozom.


De érzem hogy ez így semmiképp nem jó, főleg hosszút távon. Mert bár hiába alszom összességében 7-8 órát két részletben akár 24 órán belül. A rendszerszerű este 22-23 és reggel 6-7 közötti igazi mély alvást semmi más időszak alvása nem pótolja, főleg hosszú távon.

2022. máj. 8. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!