Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakori vizelés. Mitől lehet?

Gyakori vizelés. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb félóránként / óránként kell pisilnem, így napi kb 20-25 alkalommal is kimegyek. Nemcsak inger, tényleg sokat is vizelek. Teljesen átlátszó. Napi 2 liter vizet iszom, cukros üdítőt nagyon ritkán fogyasztok.


Voltam cukorterhelésen, hormonvizsgálaton, vérképemet is megnézték, ultrahangoztak, és mindent rendben találtak...

Egy éve van ez a problémám. Nem fáj semmim, nem vagyok rosszul, csak rontja az életminőségemet az állandó wcre járkálás.


Nagyon ritkán megesik, hogy 2-3 óráig nem kell, de legtöbbször 1 órát sem bírok ki. Éjjel 2-3-4-5 alkalommal is felkelek emiatt. 22 éves nő vagyok.


2022. máj. 19. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Baktérium tenyésztés? Nemi betegségekre teszteltek? Ha nem találtak semmit akkor inkább pszichés lehet. Nem vagy stresszes? Nekem inkább akkor volt ez amikor irdatlanul stresszes időszakom volt, aztán ahogy elmúlt a pisilés is rendeződött.
2022. máj. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gublug ***** válasza:
100%

Szia. Gondoztam egy bácsit aki szedett olyan gyógyszert, hogy az ingert később érezte, hogy pisilni kell.

Tehát van egy érzékelőd 'odabent' amely érzékeli, hogy elég vizelet van e bent vagy sem. Ha sok a vizelet, akkor jelez az agynak, hogy wc-re kell menni.

Viszont erre gyógyszert szedni, csak tüneti kezelésnek minősül.

Tényleg meg kell keresni a pszichés okát, hogy miért alakult ez ki nálad.


Én természetgyógyászatot ajánlanék. Reflexológiát például.

De ha az ember látna téged élőben, biztos többre jutna mint itt a neten találgatásokkal.

2022. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
Nőgyógyászati elváltozások is okozhatnak ilyet,ezért menj el oda is.
2022. máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!