Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet az, hogy sokszor...

Mitől lehet az, hogy sokszor rosszul vagyok az emberektől?

Figyelt kérdés

Nem tudom, jó témakörbe írom-e a kérdést. A lényeg az, hogy ha pl. nagy tömeg van (tömegközlekedés pl., vagy esetleg utcán, vagy bármilyen zsúfolt helyen), általában nagyon ideges leszek, s úgy érzem hihetetlenül utálok mindenkit. Főleg azért, mert meg szoktam nézni az embereket, és egyszerűen idegesít, hogy mennyi igénytelen, ízléstelen ember van. Mielőtt félreértenétek, nem a divatot kritizálom, vagy ilyesmit, mert én elég extrémen öltözködök, és nem érdekel mások stílusa, de ha pl. 60-as néniket látok talpig leopárdmintás cuccokban, akkor már tényleg rosszul vagyok. Nem arról van szó, hogy különbnek gondolom magam, hiszen tisztában vagyok vele, hogy néhány embernek valószínűleg én is visszataszító látvány vagyok. De itt nem 1-2 emberről van szó, hanem arról, hogy ha sok ember vesz körül egyszerűen zavarnak, idegesítenek, mindenkit gusztustalannak és visszataszítónak gondolok magam körül, és minél előbb ki akarok jutni arról a helyről. Az is nagyon taszít, ha pl. buszon mellém ül egy cigi-vagy alkoholszagú ember, hogy a felszálló csövesekről már ne is beszéljek. Továbbá, ha hosszabb ideig vagyok emberek között pl. pár napos fesztivál, akkor előfordul, hogy hetekig ki sem akarok mozdulni itthonról, nem akarok látni senkit! Vagy ha egy napot a barátaimmal töltök, akkor utána több napig nem vágyom semmiféle társaságra (ez alól maximum a családom kivétel).

Szóval miért lehet ez? Komoly probléma-e, vagy megoldható? Van mással is ilyen esetleg?


2010. szept. 18. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Hmm érdekes...valamilyen szinten velem is hasonló van de nem ennyire durván. Vagyis bírom az emberek sokaságát meg minden, de azért gyakran van az hogy ha tömegbe kerülök úgy érzem majd meg fulladok. Az valamiért velem is így van, sajnos mindig, hogy ha barátaimmal vagyok 1 napot akkor utána majd kiugrok a bőrömből mikor hazaérek és egyedül vagyok...Akkor meg főleg ha több napra jön pl hozzám barátnőm...Mert szeretem imádom meg minden, és nem vele van a baj, de valamilyen szinten mikor még itt van akkor is pl várom már hogy mikor lesz már vasárnap mert akkor megy el...közben meg tökre örülök hogy itt van meg jó a társaságában lenni meg minden...de mégis mindig ez van...na mikor 2 hétig volt itt bnőm...egyszerre éreztem hogy boldog vagyok és megőrülök. Fogalmam sincs miért lehet de jó lenne tudni..
2010. szept. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Velem is így van, utálom az embereket, a társaságukat. Nagy tömegben is, de a barátaimmal se szívesen találkozom.

Mondjuk ha ezt-azt intézni kell, meg munka közben pl. nem zavar, szóval tudom kezelni a helyzetet, és amig így van, addig nem zavar.. Nem kötelező szeretnem az embereket. Majd ha esetleg akadályozna a napi teendőimben, akkor elgondolkozok hogy mit kéne változtatnom.

2010. szept. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KÁELEF válasza:

Ezekszerint nem csak nekem van néha ember iszonyom. :)

Bár nekem nem mindig és nem mindenkitől van herótom de tömegben nem szeretek lenni, az kimondottan zavar.

2010. szept. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KÁELEF válasza:
Ja és az meg főleg zavar ha túl közel állnak hozzám mikor valaki beszél, attól fel tudnák robbanni.
2010. szept. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ajaj! Ha már kezdjük egymást is utálni!!! SZép jövő elé nézünk! Valamikor az szép dolog volt emberekkel foglalkozni, mert szeretem az embereket mondták többen. Na, úgy látom a mai fiatalok már egymást is rühellik. Fura a világ!

Kérdező nem tudom miért van ez, de jobb lenne, ha inkább próbálnád megszokni, hogy emberek között élsz, Neked is jobb lenne, mint folyton nyűgösnek lenni ez miatt. (persze a büdös, csöves engem is zavar, de ez miatt nem fogok minden embert utálni). Vagy költözz egy lakatlan szigetre, akkor meg az lesz a bajod, hogy olyan egyedül vagy. Tudom, most majd elküldesz a p....ba, de nem baj! EZ a véleményem akkor is.

2010. szept. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért jó tudni, hogy van ezzel más is így. Természetesen azért írtam ki a kérdést, mert szeretnék ezen valahogy változtatni, de gőzöm sincs hogyan.

Egyébként nem arról van szó, hogy mindenkit utálok, csak a tömeget inkább, meg a túl sok társaságot. Pl. ha nálam van egy bnőm 2 napig, itt alszik vagy ilyesmi, akkor már marhára örülök, mikor hazamegy, pedig szeretek vele lenni, de egyszerűen szinte görcsösen vágyom rá, hogy egyedül legyek végre. Egyébként engem is nagyon zavar, ha közel állnak hozzám. Vagy ha a metrón összezsúfolódva kell ülni, inkább nem ülök le :S Meg mint Káelef írta, ha az arcomba beszélnek. Az rémes...

07:14, emiatt nem foglak elküldeni sehova, nyugodj meg. Lehet, hogy nem értetted jól, amit írtam, mert én nem egy-két ember miatt utálok mindenkit, kisebb adagokban senkivel sincs bajom, meg se nézek senkit és főleg nem szólok be meg ilyesmi, akkor sem, ha nem tetszik a kinézete. Az a baj, hogy ha sokan vannak körülöttem, rosszul leszek tőlük, és még a legnormálisabb emberektől is iszonyodni kezdek.

2010. szept. 18. 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
szia!én nem utálom az embereket,mert naponta a munkahelyemből kifolyólag 200 ember vesz körül ,így kezdek hozzászokni.eleinte nekem is probléma volt megszokni a "tömeget"de mára már úgy vagyok vele hogy nem érdekel.rengeteg sokféle ember van mind másmilyen.ez ellen nem tudsz mit tenni csak megszokni a látványt amit nyújtanak:)
2010. szept. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is érzek néha ilyet, de én csak nőkkel kapcsolatban, főleg a nap végére a nőket valami miatt undorítónak tartom és kerülöm őket, a testi kontaktust, de nehéz, főleg zsúfolt járaton...
2010. szept. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!