Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van ez a vérnyomás...

Mitől van ez a vérnyomás probléma?

Figyelt kérdés

Harom hete mikor fekszek mindig hallom valamiert elalvas elott dobog a szivem a fulembe es zavar es ra stresszelek utana megrosszabb.


Szoktam neha meregetni kb 135/75. Szokott lenni meg ehhez hasonlok de van amikor kevesebb vagy picit tobb.

Mostanaba van egy kis stressz ezert elkezdek futni meg jovohettol focizni megint.

Voltam ma dokinal megmerte nos en nagyon izgulos vagyok es nagyon elkezdtem stresszelni meg izgulni a dokinal es merte a vernyomasom. 150/90 volt 112 pulzussal. Azt mondta ez magas.

Utana egybol irt fel gyogyszert. Egyikbol felet kell bevenni masikbol egeszet.

Bevettem es ugy levitte hogy 104/62 volt es 65 a pulzusom...

Kicsit be is kabultam tole.

Miutan kijottem az orvostol megnyugodtam es nem volt mar eros heves szivveres.



Van egy oylan erzesem hogy nem magas vernyomas hanem mozgas es stressz miatt rossz.


25 eves ferfi vagyok.


Gondolom ha magas akkor a gyogyszertol jol beallt volna a vernyomasom es nem lemenne ilyen kevesre.


Nektek mi a velemenyetek?


Nem szedultem meg nem fajt a fejem egyszer se.


2022. máj. 26. 17:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg ha ra koncentralok a szivemre erzem hogy dobog es rossz erzes jon elo bennem hogy most jo e vagy sem...
2022. máj. 26. 17:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyógyszert írt fel ? Ez fontos!

Azért ment le ilyen alacsonyra mert valójában nem magas a vérnyomásod , csak az orvosnál az idegesség miatt ( fehérköpenyes magas vérnyomás) volt magas , a buta felelőtlen orvos erre nem gondolt , hanem rögtön gyógyszert adott , menj vissza és mond el hogy levitte , és mond el hogy valószínüleg fehérköpenyes magas vérnyomásod van.

2022. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Rendben köszi!!


Miért van az hogy este lefekszek aludni és hallom a fülembe a szívverésem?

2022. máj. 26. 18:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2. írja: bevagy stresszelődve. Az általános dolog, és mindenkinél fennáll, hogy ha a párna olyen testrésszel érintkezik, ahol ütőér van, akkor hallhatod a dobogást. Kár sztresszelned. A 135/75 nagyon is jó. Az orvostudomány mai állítása szerint felnőttnél még normális: Sys. (felső) 140-ig, dia.(alsó): 90-ig.

A szívdobogás is a félelemtől van.

2022. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-vagyok , én is hallom gyakran , akkor a másik oldalamra fordulok , vagy úgy hogy ne nyomja semmi a fülem , akkor nem hallom- nagyon zavar engem is , és szokott lenni szívdobogás nyugalomban, nagyon megijeszt , orvos szarik rá , azt mondja az idegek miatt.
2022. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2,5 vagyok , igen 4-es nagyon jól mondja
2022. máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek!


Ugy latszik a a gyogyszer helyett jobb lenne elkezdenem megint mozogni/sportolni. :)


Hatha kicsit levezetem ott.


Most azert megnyugtattatok!!

2022. máj. 26. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha az előírt vérnyomáscsökkentő ennyire levitte, akkor menj vissza és mondd el az orvosnak. Hányszor vettél már be belőle? Minden eset után ez volt?

Volt esetem egyik akkori háziorvosommal, aki már a normális alatt hosszan tartó vérnyomás esetére még mindig vérnyomáscsökkentőket akart adni. Egyik orvos rokonom erre azt mondta, hogy azonnal váltsak háziorvost. Megtettem, az újnak lemondtam, hogy miért akarok hozzámenni páciensnek. Azóta (évek óta) rendben vagyok.

2022. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma voltam orvosnál reggel vettem be.


Az egyikből felet a másikból egészet.

Többet nem vettem be.


Vidotinbol 1

Bisoprolol ratiophram bol felet

2022. máj. 26. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!