Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másnaposság , nehezen múlik...

Másnaposság , nehezen múlik el, Már ettem kis, gyümölcsöt , pogácsát egy kis szalámit is, ittam vizet is, vitaminokat is, Máskor nem szokott eddig tartani a rossz, erzésem Mit tegyek még? Már nemtudom, de nagyon rosszul vagyok.

Figyelt kérdés

2022. máj. 27. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Általában a másnaposság az erős dehidrataltság miatt olyan kellemetlen. Legalábbis én sosem leszek jobban amíg meg nem iszok legalább 2 liter vizet. Esetleg ha hányingered van akkor próbálj meg egy pohár kólát is meginni. Jobbulást :)
2022. máj. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Igyál, sokat, de nem alkohol tartalmút.
2022. máj. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Pedig van, hogy a "gyógysör" a megoldás. Nekem is volt olyan, hogy már kijött a mérgesmacska (f0sás), ittam nem tudom mennyi vizet, aludtam délután, de este még mindig fáradtság és gyomorémelygés. Ittam egy kis rumot, elmúlt. Komolyan. Sőt, most jutott eszembe, hogy anno voltunk egy csoporttal Görögországban, elmentünk sétahajókázni a tengerre, jött a tengeribetegség, odajött a matróz egy kis narancslébe kevert úzóval, annyi lábjegyzettel, hogy ez vagy elmulasztja, vagy kihozza, de valamelyik biztos. Végül nem lett hányás és elmúlt. Próbáld ki, max hánysz egy jót.


Amúgy valóban, alapvetően a víz, sok víz az alap megoldás. Esetleg Normaflore, az-az probiotikum, ha nagyon fosós hányós a másnap.

2022. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16%
Kit érdekel? Aki részegre issza magát szándékosan, utána mit nyavalyog itt másnap? Magadnak kerested a bajt.
2022. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a minőségi méz és a sok víz szokott segíteni.


“Segít a méz az alkohol lebontásában


Ezért is egészséges a méz. Mára már közismert, hogy a méz segít az alkohol lebontásában. Ugyanis a benne lévő fruktóznak (gyümölcscukornak) köszönhetően segít szervezetünknek ecetsavvá alakítani az alkohol fogyasztás során keletkező acetaldehidet, így jelentősen csökkenthet a másnaposság időtartama. Alkoholfogyasztás előtt és után együnk egy-egy kanál mézet!

De a méz kálium és nátrium tartalma is segítheti a szervezetet a mérgek lebontásában.

Az viszont kevésbé köztudott ám annál fontosabb, hogy a méz regenerálja a májat.


Pontosabban: helyreállítja az alkohol lebontásához szükséges nicotinomide adenine dinucleotid koenzimet (NAD). Ez az enzim hamar kimerül a méreganyagok lebontása során, ezért szükséges, hogy regenerálodjék.


Legközelebb, ha alkoholt fogyasztunk előtte és utána javasolt egy-egy kanál mézet is lenyelnünk.


Persze túlzásokba esni sem az alkohol- sem a mézfogyasztással nem ajánlott.”

2022. aug. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!