Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depresszió ellen milyen...

Depresszió ellen milyen tippjeitek vannak?

Figyelt kérdés

Nektek mi vált be?


Részemről azt figyeltem meg, hogy ha bizonyos anyagú ruhát, nadrágot viselek, akkor inkább érzem magam depressziódnak, mintha egy kellemesebb anyagút veszek föl.



2022. máj. 29. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Munka. Mozgás. Internetmentesség.
2022. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Én mikor depressziós voltam, el tereltem mindig a gondolataim

És legyen motivációd,mozdulj ki tanácsolom hogy barátkozz többet és ne mindig csak az interneten légy.

2022. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Elkezdtem sportolni az nagyon sokat segít.
2022. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
A másoknak bevált módszerek rajtam nem működtek soha pl sport, művészet, írás, barátkozás stb. szóval szakemberhez fogok hetente egyszer járni. 20/L
2022. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbáld mindig kényelmesen érezni magad, de közben figyelj az egyensúlyra is, hogy ne hagyd magad el teljesen.

A színekre is figyelhetsz magad körül, azok is sokat segíthetnek. (Színterápiaként találhatsz róla információkat.)

Az étkezésedre is odafigyelhetsz: nekem ajánlották, hogy több tojássárgáját egyek, halat, hüvelyeseket, olajos magvakat, étcsokit.

Hallgass sok zenét, esetleg tombold ki magad. Nekem ez abban segített, hogy ne szűnjenek meg teljesen az érzéseim.

Kezdj valami újba, járj el mondjuk sétálni napi rendszerességgel, valami csoportos sportra, jógára, táncra, kerámiaszakkörre. Egyrészt ha valami újba kezdesz kicsit kimozdít a mostani állapotodból, másrészt pedig az új emberek is segíthetnek javítani a hangulatodon.

Ha vannak olyan barátaid, családtagjaid, kollégáid, akikben megbízol, nekik is beszélhetsz róla, hogy mostanában nem érzed magad túl jól, vagy esetleg egy pszichológust is felkereshetsz.

Nekem a környezetváltozás is segített, átfestettem és átrendeztem a szobát ahol alszok.


Ha még eszembe jut valami, megírom :)

2022. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Alvás!

De minden mást is alkalmazz: kellemesebb anyagú ruha, meg minden ilyesmi (étel-ital, tevékenység, stb.), ami érzed, hogy jót tesz.

2022. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nekem ezek a felsorolt tanácsok nem válnak be. Kedvenc előadóim koncertjeire járok, de nem érzek tőlük semmit, sőt a zenék szövegeire sem emlékszem, pedig bármikor akár álmomból felkeltve is tudtam volna őket régen. Sportolni is szoktam heti rendszerességgel. Az alvással nincs baj, átlag 12 órákat alszom:) Lassan dolgozom is, jövő hónapban kezdek, de tanulni is szoktam heti 3x. Nekem ezek közül semmi sem segít, minden nap többször is sírok, állandóan fáj a fejem és a nyakam, semmi, tehát SEMMI nem okoz örömöt és a párom issza meg a levét, mert bár tökéletes ember, szó szerint nem érzek iránta semmit- ahogy semmi iránt sem 20/lány
2022. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"a párom issza meg a levét, mert bár tökéletes ember, szó szerint nem érzek iránta semmit"

Miért csinálod ezt vele, ha szereted? Engedd el őt.

2022. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
#8: a világ nem csak fekete és fehér. 4 éve együtt vagyunk. Szabad ember, ha nem szeretne nem lenne velem. Én meg próbálok meggyógyulni.
2022. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A természetben tett séta, jó zenék, finom ételek, stresszoldó teák, nassolnivalók (nálam pl egy finom jégkrém instant boldogság) +a kényelmes öltözet és cipő tényleg számít. Meg a figyelemelterelés, pl ehy jó könyvvel, filmmel, akármivel, ami közben nem a nyomoromra gondolok.

Ezek nekem segítettek, sosem voltak huzamosabb ideig depresszív időszakaim, pár nap alatt sikerült úrrá lenni rajta.

2022. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!