Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Képtelen vagyok korán felkelni...

Képtelen vagyok korán felkelni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 óra alvással is rettentő fáradtan ébredem, egyszerűen képtelen vagyok felkelni elsőre.

Ha pedig megis csak meg kell eroltetnem magam es muszaj felkelnem koran, akkor orakig megy a hasam.

Mit tegyek hogy ez megszűnjön?

Kávé nem mukodik…



2022. jún. 18. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyszer nem elég 10 órát aludni, rendszeresen kell 8-at, azonos időben, méghozzá 10-ig lefeküdve. Éjszaka nem ébredsz fel? Van olyan, hogy alvásklinika, ott tudják műszeresen vizsgálni az alvásminőségedet. Például hogy nincsen-e alvási apnoéd. De lehet depresszió is.
2022. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem mindegy, hogy mikortól kezdődik az a 10 óra alvás. Ha éjjel 2-től délig alszol, akkor nem csoda hogy olyan vagy mint a mosott sz.r.


[link]


Az is igaz, hogy azért mert 6 napig keveset alszol, a 7. napon meg 12 órát, az nem fog változtatni semmit.


Illetve én a 10 órát soknak találom. Létezik “túlalvás” is, huzamosabb idő után annyira belustul a szervezet a sok alvástól, hogy állandóan fáradtnak fogod érezni magad.


8 óra, legkésőbb 10-kor feküdj le, kelj fel 6-kor (hétvégén is). Ha 1 hónap után is változatlan a helyzet, akkor lehet tovább indulni (vérvétel, stb.)

2022. jún. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kávétól mehet a hasad.
2022. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem iszom kávét, anélkül megy a hasam egyszerűen a koránkeléstől
2022. jún. 18. 18:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Törekedj rá, hogy minden nap ugyanakkor feküdj le és kelj fel. Éjszaka nem kell semmi fény, tv, de legyen meg a 8 óra. Villanyoltás után ne számítógépezz és ne mobilozz. A hasmenés lehet stressztől is, orvossal beszéld meg.
2022. jún. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet más a bioritmusod, vagy ételérzékenység okozza.


Én míg ettem glutént, folyamatosan fáradt voltam, plusz hasmenés néha csak evés után, néha többször is.

2022. jún. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!