Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melegtűrési praktikák?

Melegtűrési praktikák?

Figyelt kérdés

Hónap végén megyek vérvételre, de addig is szükségem lenne egy pár tanácsra hogyan tűrjem jobban a meleget. Hasít a fejem, hőhullámok jönnek rám.

Előfordul hogy felugrik a pulzusom 100-110 re és ha tehetem 11-12 órákat alszok mert folyamatosan levert vagyok. Amég meleg van forró a testem. Se elhízott se idős nem vagyok, sőt inkább vékony, azt mondják "sportosabb" alkat. Kinek mi szokott bejönni? Azért nem lehet fürödni meg aludni napi 24 órába. Akarok majd menni nyári melóra de addig amég ez az állapot áll fenn megvan kötve a kezem. Téli, tavaszi hónapokba nem volt semmi baj. A segítséget előre is köszönöm.



2022. jún. 19. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hali. Ugyan ez,nekem csak a klima,persze a hideget sem viselem mert fázok,nos lenni kell egy kicsi tuti képességnek,persze nem mindenki bírja a meleget sem. Oltozz veknyabban,hideg viz legyen nalad,nedvestorlo. És én soha nem furdok le hideg vízben melegben sem,inkább melegben. Nincs olyan melegem utána. :)
2022. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindig a lehető legvékonyabban öltözök. És langyos vízben szoktam fürödni. Víz mindig van nálam még télen is. Köszönöm a választ.
2022. jún. 19. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy forró fürdő után egész kellemes a szoba levegője. Éjjel szoktam szellőztetni. Időnként előkapom a jégkrémet a fagyasztóból. Sok vizet/limonádét kell fogyasztani. Teregetni nem érdemes benn, mert a magas páratartalomtól még melegebbnek érződik a levegő. Végső esetben el lehet menni egy klimatizált plázába nézelődni vagy klímát szereltetni otthonra.
2022. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor max korábban menj,ne kelljen sokat várni,mosdóban többször megmosakodhatsz. Első voltam :)
2022. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, nagy segítség!:)
2022. jún. 19. 15:55
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Létezik hűsítő kendő, törülköző, talán az is segíthet.
2022. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak a túlélésre játszom minden nyáron. Utálom ezt az évszakot.
2022. jún. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Klíma, lehúzott redőnyök, fagyi/jégkrém, hideg víz, citrusfélék, hideg víz a csuklóra, hideg vizes törölköző a nyakra.
2022. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meleg tea, meleg italok - ugyanis ezek kiegyenlítik a hőháztartást :)


Azt hittem, bullshit, de nem :D


Ja, és meleg vízben fürödj, jobb, mint a hideg, mert nem kell aztán akkora hőkülönbséggel megküzdenie a szervezetednek.


Nekem ami a legtöbbet segít ezek mellett, hogyha csurom vizes hajjal mászkálok, akár kinn is, megszárad 15 perc alatt, de addig is hűt.

2022. jún. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!