Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elképzelhető, hogy a hosszú...

Elképzelhető, hogy a hosszú évek óta tartó hátfájdalmam kizárólag a lúdtalpam okozza? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Már általános felső óta folyton ugyanott fáj a hátam. Hol jobban, hol kevésbé, hol pedig a cipőmet alig bírom felvenni.

Nem tudok sokáig állni, sokáig ülni és, ha valamilyen oknál fogva a hátamon fekve alszom el, reggelre konkrétan szörnyű.

Középsuli utolsó másfél évében gyógytesire jártam, de érdemi változáshoz ez kevés idő.

Voltam dokinál, 2x is, de semmire sem jó azon kívül, hogy 3 perc alatt végigsimítja a gerincem, azt mondja vegyek lúdtalpbetétet, majd még előttem távozik a rendelőből (sztk természetesen).


Be kell valljam, hogy sosem hordtam lúdtalpbetétet. Általános alsóban azt mondták, hogy nekem már kb. felesleges, mert szinte teljesen lúdtalpam van.

És sosem fájt semmi más. Nem vagyok egy lusta ember, sokat biciklizem, tesin is foci helyett inkább iskolakört futottam, és egyszer sem fájt sem a vádlim, sem a combom, sem a térdem, sem a nyakam, sem máshol a hátam, sőt, még izomlázam sem nagyon szokott lenni.


Szóval ott tartok, hogy konkrétan nem akarom elhinni, hogy ha ez tényleg a lúdtalpam miatt van, akkor az ennyi idő alatt nem sugárzott volna ki máshova ahelyett, hogy folyton ugyanott fáj a hátam olyan mértékben, hogy befolyásolja a hétköznapjaim.



2022. jún. 22. 13:22
 1/3 A kérdező kommentje:

Most 22 vagyok, és gyakran úgy mozgok, mint akinek sérve van derék tájékon.

Amikor rosszabb fázisban van a hátfájdalmam a szokásos helyen, akkor sugárzik ki felfelé és egy idő után már a fejem is fáj tőle.

Magándokira nincs keretem.

2022. jún. 22. 13:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezek a tünetek nem kifejezetten a lúdtalptól lehetnek, de belejátszhat. Lúdtalp azért nem okoz ülés közben problémát. Sajnos egy MR kellene a legfájdalmasabb gerincrészedről, ha nincs pénzed magánrendelésre akkor keress egy jó ortopédorvost. És várd ki a sorodat, hosszú hónapok.
2022. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet! Nekem is hosszú évekig fájt a hátam!

Lúdtalpam volt mindigis, de nem foglalkoztunk vele sajnos...

Budapesten a Móricznál van a Budai talp! Nekem ők hozták helyre a lábamat!

Rugalmas fabetétet adnak alaposan kidolgozva! Előtte rá kell állni egy speciális mérlegre, ami minden egyes problémát kimutat! Így csinálják meg a betétet.

Azóta nem fáj a hátam és a talpán, mióta hozzájuk járok! Már csak évente kell járnom hozzájuk kontrollra.

Egyébként, nem drága! 10 000 Ft az új betét. Viszont, elég kétévente új betétet venni! Amúgy 2500 Ft - ért állítanak a betéten a láb állapotától függően.

2022. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!