Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetek a munkahelyi klímától...

Lehetek a munkahelyi klímától állandóan beteg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Új helyen dolgozom egy ideje és bár a 2 éves covid kiesés (home office) eléggé visszavetette az immunrendszerem, de nem hinném, hogy természetes, hogy harmadjára vagyok beteg 2 hónapon belül. A munkahelyen állandóan nyomatják a klímát, ami másoknak nem okoz gondot, de én állandóan taknyos vagyok, fáj a torkom, fejem, levert vagyok és szinte rám fagy az izzadtság, azt érzem. Mozgok napközben, nem fix helyen ülök, munkaruha van, kardigánt nem lehet felvenni. Kikapcsolni sem lehet, mert én lennék a halál fia... Lehetséges, hogy attól vagyok állandóan beteg, vagy szimplán csak nincs immunrendszerem? Lapátolom be a vitaminokat (C-D-K2), iszom elegendő folyadékot (3-4 liter naponta), alaposan kezet mosok, nem nyúlok semmimhez, miután összefogdostam bármit, amit más is, ennél többet nehezen tudnék megtenni a fentiek ellen. Nem értem... (F)

2022. jún. 23. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz bizony!

Én ugyanígy voltam egy időszakban. Ősszel, amikor véget értek a tikkasztó nyári forróságok, azonnal megbetegedtem és a fűtési szezon kezdetéig fájt a torkom.

Nálunk azért volt a klíma, mert a gépeknek szükségük van rá, és olyan csodálatos rendszer van kiépítve, hogy szobánként szabályozhatatlan, csak egyben lehet följebb vagy lejjebb kapcsolni. Én később kértem a klímásokat, hogy állítsák magasabb hőmérsékletre, és úgy tűnik a gépek ezt bírták is.


Olyan elképesztően hideg volt, hogy ha a légbefúvó alatt ültem, akkor fél óra után a nyakam megfájdult! Nyári forróságban az asztal lapja sütött a hidegtől, ahogy rövidujjú ingben hozzáért az alkarom. Amikor hazaindultam, du. 3-kor a kövezett udvarra pont odasütött a nyári Nap, és én örömmel mendegéltem a tűző Napon, a kövezett udvaron, 30-35 fokban, hogy az ízületeim végre nem fáztak.

Azóta se értem, mire jó egy ilyen ostobán megépített klímarendszer.


Én a helyedben jelezném a főnöknek, hogy nem normális a klíma beállítása. Ha szeretné, hogy termeljek is, ne csak a táppénzt fizethesse utánam, akkor próbáljon egészséges munkakörülményeket biztosítani.

Lehet, hogy emiatt próbaidő végén kirúgnak, de ne is ragaszkodj egy ilyen álláshoz.

2022. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10%
Ha senki sem beteg, csak te, akkor az nem a klíma hibája. Eleve milyen izzadtság, ha egyszer van klíma?
2022. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:

"Lehetséges, hogy attól vagyok állandóan beteg, vagy szimplán csak nincs immunrendszerem? "

Lehetséges, hogy attól vagy állandóan beteg, ÉS szimplán csak nincs immunrendszered.

2022. jún. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!