Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Félek az emberektől, mit tegyek?

Félek az emberektől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon félek az emberektől, és nem tudom, hogy ez mitől lehet. Ha nagyobb társaságba kell mennem, mindig a lehető legegyszerűbben öltözködök, nehogy feltűnést keltsek, vagy felfigyeljenek rám. Ha nyilvánosan kell beszélnem, azelőtt nagyon ideges vagyok, és miközben beszélek akkor is, a lábam sokszor annyira remeg, hogy járni is alig tudok. Kénylemetlenül érzem magam bármilyen kicsi vagy nagy társaságban, családi összejöveteleken pedig egyenesen ásnám el magam a föld alá, ha véletlenül rám terelődik a szó, hogy van-e már párkapcsolatom stb. Ha megdícsérnek, hogy pl jó a hajam, ruhám vagy bármi ilyesmi, akkor is rosszul érzem magam. Csak azt szeretném, ha senki se venne észre és ne foglalkoznának velem. Ez valamilyen fóbia, vagy mi?

2022. júl. 24. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Igen, az. De akarattal leküzdhető. Járjál olyan helyre, ahol magától értetődő, hogy megszólaljál. Pl boltba..
2022. júl. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Az írásodból arra következtetek, hogy egy teenager lány vagy. Felteszem, van egy közelmúltbeli sérelmed, vagy otthon nincs minden rendben (sok veszekedés stb.), esetleg valamelyik szülőd is fóbiás, amit örököltél...

Hogy konkrétan mi lehet, nem tudjuk megmondani, de a lényeg az, hogy az okot kellene mielőbb beazonosítani.

2022. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Én is ilyen voltam régen. Szerintem neked szociális fóbiád van vagy valamilyen olyan szorongásod, ami már nem egészséges. Volt esetleg olyan esemény az életedben aminek köszönhető ez az érzés? Gondolok itt az iskolai kiközösítésre, családi veszekedésekre stb. Általában ezekre vezethető ide. Nekem sajnos ennek köszönhettem hogy 23 évesen még egyetlen barátot, barátnőt sem szereztem.

Most jutottam el oda, hogy csoportban ismerkedjek. Amikor tavaly elkezdtem gyárban dolgozni, ott konkrétan mindenki extroverált volt. Ezt az utóbbi időben valószínűleg eltanultam és azóta már könnyebben megy az ismerekedés és a kapcsolat létesítése is.

Azt ajánlom, hogy próbálj meg egyszerű dolgokkal kezdeni: Kommentelni (én is így kezdtem az elsőt fél napig sikerült megírni :D), csoportokba belépni, ami nekem sokat segített hogy kiírtam magamból általában füzetbe, naplóba ami bánt. Írd le hogy mi a probléma, hogyan akarod leküzdeni, mik a céljaid, stb.

Ha ez sem segít akkor szerintem olyan pszichológust keress, aki ezzel a területtel foglalkozik. Úgy tudom hogy a kognitív viselkedésterápia pont ezzel foglalkozik. Minden kezdet neház, de utána egyre könnyebb és könnyebb lesz.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

2022. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogyan tudhatnám meg a kiváltó okot? Általános iskolában nagyon sokszor bántottak lelkileg (fizikailag szerencsére nem), meg elég sok olyan fiú volt, akik rám szóltak ha felvettem valami olyan blúzot ami más lányokon nekik tetszett, viszont ha én vettem fel akkor kezdtek oltogatni, hogy nagyon elhiszem magamról, meg hogy hogy kiöltöztem, pedig szerintem elég normálisan voltam felöltözve. Szóval gondolom ez is egy kiváltó ok lehet...
2022. júl. 24. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne rágódj rajta, küzdd le. Erősebb vagy.
2022. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit írtál a 4. válaszodban az bőven elég ok.


Tanácsot nem írok, minek mégegyszer ugyanazt a harmadik válaszólóval értek egyet. :)

2022. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Antiszociális vagy?


Én szeretek emberek közelében lenni, de pl. Akit ismerek és tudom, hogy pletykás próbálom gyorsan elkerülni.

Idegenek nem zavarnak a városban.

2022. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi újság, hogy vagy most?
2022. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!