Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítséget kérnék, mi lehet ?

Segítséget kérnék, mi lehet ?

Figyelt kérdés
Anyukám 3 napja kórházba került , én átjöttemba nagynénémhez , nagyon szorongó vagyok és hipochonder , de valahogy a nagynéném napi kötekedései , meg bent voltam és az ápolónő nagyon bunkó volt , máskor az ilyrsmi lepereg de most mintha egy éles kés járna bennem , elkezdett szúrni a szívem , zsibbadni a karom szám , levegőért kapkodtam , közbe összetalálkoztam egy szomszéddal és beszélgettünk először hangom se volt , de amíg beszéltünk elmúlt , félek infarktus , és görcsösen szorítom a fogam. Szerintem pánik "roham" de félek

#szorongás #pánik #Extra stressz
2022. aug. 1. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mesélj magadról! Mennyi idős vagy és mióta vannak gondok?
2022. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak pánikroham. Ha lefoglalod magad, elmúlik, nyugi. Nézz valami érdekes vagy vicces filmet, beszélgess valakivel, de semmi olyannal ne foglalkozz, aminek betegséghez van köze, vagy bajhoz.

Én ilyenkor játszani szoktam a telefonomon, mert teljesen kikapcsol. Ha nem, akkor Family Guyt vagy Simpson családot nézek. Pikk pakk elmúlik tőle a szorongás.

De nyilván a legjobb az emberi kapcsolat, egy jó beszélgetés valakivel.

2022. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
36 vagyok , 1 év és 3 hónapja iszonyatosan szorongok.
2022. aug. 1. 20:39
 4/6 A kérdező kommentje:
2-igen a legjobb lenne egy jó beszélgetés csak nincs kivel sajnos , nagynéném meg nagyon rossz természet
2022. aug. 1. 20:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek , elmúlt ahogy elfoglaltam magam.
2022. aug. 1. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ajanlom, hogy fordulj pszichológushoz, de ha ezt nem teheted meg anyagi okok miatt akkor vezess naplót. Ha az ember leirja az aggodalmait, akkor valamilyen szinten megprobalja rendszerezni/átlátni. Meg sportolj valamit, van olyan is ami semmi penzbe nem kerul: futas, bicikli, séta. Emellett vannak vénynelkuli termeszetes szorongásgátlók pl teák (levendula, kamilla, nalam a citromfű is bevallt). Szedj magnéziumot. Egyszerre csak egy lepésre fokuszalj, ne menj bele ilyenekbe, hogy mi lesz ha, csak akkor ha már megtörtént. Mondogasd magadnak egy pánik közben, hogy most mi van, nincs ha, meg mi lesz ha. A nagynenidtol meg tartsd tavol magad. Ha lehet akkor keruld, vagy minimalizald vele a kommunikaciot, akkor is ha egy hazban vagytok. Szoritskozz az udvariassagi formulakra, hogy vagy, ennyi eleg is. Ha kerdez valamit valaszolsz, de ne kezdemenyezz vele semmit, akkor nem tud piszkalni. Ha meg elkezdi, és neked ez terhes akkor pl:tettes telefoncsörgést/rezgest, vagy mondd hogy bocsi mennem kell keresnek.

Ha meg direkten radjon a panik legyen egy modszered ami kizokkent: pl: hallgass zenet, menj futni, bármi.

2022. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!