Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem ezt folyton? Hogy...

Miért érzem ezt folyton? Hogy tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni: még kb. májusban volt egy időszak, mikor sokszor volt hasmenésem (semmi komoly tünet nem volt), de közben sokat voltam rosszul is, nem hánytam, viszont félek a hányástól.

Azóta előfordul többször is, már egyre gyakrabban, hogy rosszul leszek... nagyon gyorsan ver a szívem, furcsa érzés van a gyomromban, gombóc a torkomban, és rettegek, hogy hányni fogok (pedig szerintem hányingerem sincs). Alig merek enni, mert mindig félek, hogy előjön ez az érzés...

Hashimotóm van, amihez társul pánikbetegség, de ez már egy ideje nem jött elő... és már nem tudom mit tegyek..

Nem várom a csodát, felkerestem egy pszichológust, de csak augusztus végén tud fogadni, máshoz pedig nem szeretnék menni, csak hozzá, addig viszont megőrülök.. nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy rosszul leszek.

Aki volt már hasonló cipőben, van valami tippje, mit tehetnék?

Nem gondolom, hogy szervi bajom lenne, évente ki vagyok vizsgálva (ez márciusban meg is történt), de szerintetek?



2022. aug. 2. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Panikbetegseg agorafobiaval.

Agorafobiasoknak van egy csoportja aki a bevizelestol/hasmenestol/hanyastol fel nyilvanos helyen.

Olvas utana.

Azonkivul psichologus tud segiteni.

Azt kell megertened hogy a gondolataid teljesen vakvaganyra visznek. Nem fogsz behanyni sehova. Es ha igen? Hat istenem. Az embereket nem erdekli.

2022. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ezt emetofóbia néven ismerem, és a pánikbetegség ill. arra való hajlam előhozhat ilyet is akár. Enned azért meg kellene próbálnod minél normálisabban, nekem is most már több mint két hete megy a hasam meg rossz az emésztésem, és volt, hogy végig émelyegtem, meg egy rossz szagtól öklendezni kezdtem. Viszont szedem a Protexint (amikor nagyon rossz volt, aktív széntablettát is vettem be, persze nem a Protexinnel együtt) és fokozatosan próbálok újra egyre normálisabban enni (nekem hatalmas stressz és trauma is volt ebben az időszakban, ami szintén hozzájárult a tüneteimhez), és fokozatosan javulok, bár minden reggel hasfájásra ébredek, de legalább nap közben jobb és a székletem is kezd rendeződni. Szóval azzal biztosan nem segítesz magadnak, ha nem eszel.

Meg citromfű teát iszom... az jó a gyomornak és az idegeknek is. Nem teszek bele semmit, ha épp nem túl jó a gyomrom. Érdekes módon, olyankor natúr esik a legjobban.

2022. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Sajnos nekem is sok stressz volt az életemben, valószínűleg ez hozta elő.

Citromfűteát iszom én is! :) Átmentem korábban ezen, de akkor még kicsi voltam, nem tudom, hogy hogyan jöttem ki belőle, szüleim szerint pszichológus segített, bízom benne, hogy most is fog, csak még olyan messze van :(

2022. aug. 2. 15:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Panikbeteges agorafobiaskent soha nincs teljesen gyogyult allapot mert stressz eseten minden ujra elojohet “visszaeses”. Sajnos ezzel szamolni kell :(

Olyan evek lehetnek hogy 2 stresszes idoszak kozott nem jon elo de teljesen gyogyult nincs mert az agynak a szinopszisai ujra bejarjak az ismert utat.

2022. aug. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!