Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy csomó szívproblémás...

Egy csomó szívproblémás tünetet be magyarázok magamnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már annyira fajul, hogy sportolni is alig merek, hogy a szívem nehogy megálljon és mindig be tudok valami újat vonzani és érzem a tüneteit, mit lehetne ez ellen tenni, 6-7 éve kezdődött amikor sokkosan ért engem az, hogy focisták haltak meg hírtelen szívmegállásba, 5 évig fociztam is aztán abba hagytam más okok miatt és akkor kezdtem kondizni, de már annyira fajult, hogy már annyi tünetet érzek, hogy nem bírom, ez a 6-7 év alatt voltam sokszor kivizsgáláson, több helyeken de nem találtak semmit, ekgm volt meg szívultrahangom, nem tudom mit tudnék tenni, hogy tényleg bajom lehet vagy nem, az érdekesség az, hogy ha el megyek bulizni és meg vagyok kicsit vetve akkor már onnantól nem érdekel és nem is érzek semmi olyat

#Szív, pánik, szorongás
2022. okt. 18. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne magyarázd be magadnak.
2022. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát de már érzek minden tünetet hiába nem magyarázom be magamnak. Erre akarok megoldást, hogy ne érezzek semmi olyat
2022. okt. 18. 20:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz.
2022. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok..
2022. okt. 19. 13:11
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát pedig csak pszichológus és terápia fog segíteni a hipochonder-kényszergondolatos állapotodon.

Akár tetszik akár nem. Aztán ezt még húzd és halaszd, csak rosszabb lesz, majd lépcsőn se mersz majd lemenni nehogy eggyel többet üssön a szíved, szép életet..

Ez kérlek már nem akarás kérdése… Súlyos az állapotod.

2022. okt. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Chris Coleman ***** válasza:
100%

Szia !

Első fontos nyugi. A gondolataid szorongást okoznak amelyek hatnak a vegetatív idegrendszerre emiatt pedig tünetek jelennek meg. Ettől mégjobban stesszelsz és folytatódik át egész..ördögi kör.

Vagy megpróbálod magad helyrerakni vagy keresel orvost. Egy pszichológus ezen segiteni tudna.

Sokminden történhet hirtelen nem csak szivmegallas, amiben meg lehet halni. Nincs szervi bajod így nincs értelme felni, hiszen a szíved egeszseges.

Kezdj el relaxalni, meditalni vagy autogén tréninget tanulni.

Mozogj sokat segít a stresszhormonok uriteseben. Próbáld elfoglalni magadat tevékenységekkel amiben jól érzed magad.

Látszik ha lazítasz nincs gond így egyértelmű, hogy magadat forgatod be, Nyugi , tanult meg elfogadni és elengedni a dolgokat.

Boldog Napokat !

Chris

2022. okt. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aza baj mozognek de mar annyira fajult, hogy a szivem ahogy gyorsul fel mert minden tunet jon elo
2022. okt. 31. 02:15
 8/13 A kérdező kommentje:
Már*
2022. okt. 31. 02:48
 9/13 A kérdező kommentje:
Járok kondizni de elég nehézkesen, be kell vegyek valami nyugtatót előtte s úgy jól megy
2022. okt. 31. 02:49
 10/13 Chris Coleman ***** válasza:

Próbálj meg dinamikus sportot ne statikusat. Dinamikus pl. futás, úszás, séta, aerobic. Ilyenkor felgyorsul apulzus, az anyagcsere és a stresszhormonok (kortizol) szépen kiürül. Nincsen szervi bajod. Ezt fogadd el. A szív egy izom és úgy erősödik ha használod. A statikus sportok is jók de szerintem neked most nem erre van szükséged.

Ha szeretnél írni írj privátot és megadom az elérhetőségemet.

Boldog napokat!

Chris

2022. okt. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!