Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van az, hogy amint...

Mitől van az, hogy amint eszek valamit, utána egyből szélgörcs roham jön rám?

Figyelt kérdés

Legyen az akármi, általában megreggelizek, itt még semmi gondom nincs, majd ebéd után egyből rámjön, egyfolytában szellentenem kell. Régen nem volt semmi ilyen problémám.



A reggelim tej + műzli, nem hinném hogy a tejre vagyok allergiás, mert világ életemben fogyasztottam rendszeresen.


Viszont gyorsan eszek, lehet attól lenne?



2022. nov. 9. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Esetleg túl sok levegőt nyelsz evés közben? Dohányzol, fogyasztasz szénsavas innivalót?
2022. nov. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem dohányzok, nem iszok szénsavas dolgokat.
2022. nov. 9. 13:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Étel allergia/intolerancia bármikor kialakulhat. Az, hogy eddig nem okozott panaszt, nem jelent semmit.

Gasztroenterológiára menj el, ott ki tudják vizsgálni. Szerintem valamilyen intolerancia lesz.

2022. nov. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy, hogy milyen műzli, sterilizált vagy nem. A nem sterilizált malomipari termékek tele vannak erjesztő mikroorganizmusokkal.
2022. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ez pl. ilyen aldis cucc, sima natura, mézzel.


De ezt 1 hete eszem most, előtte zabot, egyéb más műzliket.


Ezzel az állandó szélgörccsel kb 1 hónapja küzdök.

2022. nov. 9. 16:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy kb mindegy mit eszel, akkor valószínűleg a glutén lesz a ludas.

De én is a gasztrós kivizsgálást javaslom.

2022. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
olyat csinálnak tb alapon is, vagy csak magánban?
2022. nov. 9. 16:40
 8/10 anonim ***** válasza:

nem hinném hogy a tejre vagyok allergiás, mert világ életemben fogyasztottam rendszeresen. - miért ne lehetnél?


Nekem 32 évesen lett laktózérzékenységem, addig semmi bajom nem volt (glutén az már jóval előtte).

2022. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
probiotikum szedése szerintetek javítana a helyzeten?
2022. nov. 11. 12:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszolok,de én ugyanezzel küzdök.Reggel még okè mindem,amint ebédelek kezdődik...puffadok,állandóan szellentenem kell.Én bejelentkeztem gasztroenterológiára de jan 27-re kaptam időpontot,ami mèg nagyon mesdze van..Nem tudom mi lesz velem addig.Te hogy vagy azóta?
2023. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!