Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az mitől lehet, hogy mikor...

Az mitől lehet, hogy mikor eszek érzem hogy a gyomrom tele van, viszont az agyam éhes?

Figyelt kérdés
Mindig ez van, múltkor is megettem egy nagy tál kínait, éreztem hogy a gyomrom tele van, viszont az agyam éhes volt. Már nagyon elegem van ebből.

2022. nov. 13. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Követem, mert velem is ez van, illetve félig. Nem tudok egy tányérnál többet enni. Mások naponta 3x esznek 2-3 tál ételt, én meg naponta bírok enni max egy tányérral, mert tele vagyok. Pedig néha kívánnám, csak telített vagyok
2022. nov. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az se túl jó. De neked az agyad akkor nem éhes ugye? Mert hidd el ez így 100-szor rosszabb.
2022. nov. 13. 00:35
 3/7 anonim ***** válasza:
De, néha éhes vagyok, csak ha eszem akkor minimálisnál is kevesebb mennyiséget tudok bevinni, emrt eltelít. Egy mekis menüt pl nem tudok megenni. Hagyok a krumpliból is, a burgerből is egy kicsit, mert eltelít, nem fér belém több. Nem csak ezt eszem, csak a példa kedvéért mondom, meg a mennyiségért.
2022. nov. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
lassabban kell enni, hogy az agyad egyátalán felfogja mennyit ettél
2022. nov. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát én nagyon lassan eszek, sőt sokkal lassabban mint az átlag. Csak hát ez fura. Na mindegy elmegyek majd az orvoshoz, lehet felszívódási zavarom van.
2022. nov. 13. 00:54
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Olvass valami komoly irodalmi müvet!!!!:-)

(A teltség érzet nem azonos a jollakottsággal. Nagyon függ az izhatásoktol. Pl éppen az édes-savanyu izhatások kevésbé váltják ki a jollakottság érzését. De ez egyénenként más és más lehet.

2022. nov. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tipikus feszültség-levezető evés, ismerős, nekem is ez van... Van hogy "idegből" megrágok két kis marék diákcsemegét (magkeverék mazsolával).


Nekem kedvencem az a puha "cukorka" (olyan mint a gumi, ha rágod úgy marad, olyasmi mint a "Maoam"), erőből össze lehet rágni, és tart is egy darabig. Bár ehhez ritkán jutok, meg nem is egészséges.

2022. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!