Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet a pánikbetegséget...

Hogyan lehet a pánikbetegséget kezelni? 20éves lány vagyok, és ha társoságba kerülök rámjön a rosszullét a remegés feszültség, ugyan így buszon nemmerek egyedül utazni egyre több situban így vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 26. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen fordulj orvoshoz - ez komoly dolog, egyedül nagyon nehéz legyőzni.

A szokásos gyógymódokon kívül a gyógyításra használják már a virtuális valóságot is. Elég jó eredménnyel...

2008. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj szakemberhez. Első körben háziorvos, aki beutal pszichiátriai szakrendelésre.


Ott valószínűleg kapsz gyógyszert ha az orvos súlyosnak találja a betegségedet. Általában benzo származékokat adnak, erről biztos hallottál, ide tartozik a Rivotril, Xanax, stb... Ezek hatásos, biztonságos szerek, ha normálisan szeded és betartod a szabályokat, akkor nem okoznak károsodást, viszont a problémádat megoldják.


A problémád egyébként teljesen átlagos, én magam körül öt nőt ismerek aki átment ezen. A legtöbben egyébként idővel legyőzik ezeket a rohamokat, tehát nem biztos, hogy életed végéig gyógyszert kell szedned.


Ez teljesen átlagos, normális jelenség, ne szégyeld magad, nagyon sokan küzdenek ilyennel tényleg, tehát fordulj bátran orvoshoz, hidd el, segíteni fognak rajtad!


Ügyes légy! :)

2008. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

gögess kb az oldal közepére ott ír egy pár tippet, de szerintem is azért fordulj orvoshoz


[link]

2008. dec. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 3 éve vagyok pánikbeteg.Tippeket mindenki tud adni,de szerintem azok nem tudják mi is ez a betegség.Sajnos a gyógyszerektől nem fogsz meggyógyulni.Azok csak a testi tüneteidet csillaptják.A gondolataidon kéne válltoztani.A pszihologus tud rajtad segíteni,de megkell találni a jó orvost.
2008. dec. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyógyszerek csak átmeneti segítséget adnak. Arra jók, hogy egyáltalán ki merj menni a szobádból, és mozogni merj a világban. De rá is lehet szokni, úgyhogy ezért is érdemes kihagyni (ha enélkül is képes vagy élni) vagy minimálisra leszorítani. És közben keresni a jó orvost!
2008. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%

megint csak azt tudom mondani itt is, hogy fordulj egy JÓ szakemberhez, akár szedj gyógyszert is, de ragaszkodj a terápiás kezeléshez (tehát a beszélgetéshez, analizáláshoz), és SEMMIKÉPP ne fogyassz túl sok alkoholt, valamint más tudatmódosító szereket, mert főképp az utóbbiaktól egy életre hazavágod az idegrendszeredet, ha hajlamos vagy a pánikra.

*robin*

2008. dec. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
97%

Haho!Egy ideje gyűröm ezta pánik témát..Egyet biztosan tudok,amikor gyógyszert kezdtem szedni,minden csak sokkal rosszabb lett.Szóval gyógyszer kuka..Amikor már az ágyból sem mertem kikelni,akkor fogtam meg a dobozt és vágtam be a sarokba(kukába):).Ott jött valami felismerés féle,miszerint ez az egész szar az én fejemben történik.Azóta ha rosszul leszek,már hálistennek ritkább,mindig fogom és dobok egy racionális végiggondolós levezetést miszerint: mi az amitől rosszul lennék?miért szédülök?mert nem ettem?de ettem.Be vagyok rúgva tán azért van hányingerem?nem hiszen évek óta egy kortyot sem...Miért is akarok elájulni?semmi okom rá,amugyis ülök...Szóval ez megint a jó öreg pánik.Ilyenkor magamban köszönök neki mint régi ismerősnek(persze magamban,ne nézzenek hülyének az emberek a buszon),és megkérem szépen h takarodjon...Minden a fejedben dől el.Az összes rossz amit érzel csak valami tünet.semmi háttere nincs.

Egyszerűen gyógyszer és orvosmentesen javaslom a kis mocsok arconnevetését.így a rohamaim lassabb lefutásuak,kevésbé van halál félelmem.Gondolhatjátok h elmebeteg vagyok,de így gondolom:)

ajánlatos nem szeszelni valóban,én a kávét is mérsékelem azóta,mindig úgy tömegközlekedek,hogy üljek,megnyugtató továbbá,ha zenét hallgatsz utazás közben,és ha van a közeledben mobiltelo,és annak a végén bárkit elérhetsz,bartátot barátnőt,nekem sokszor volt,csörr:szia épp rohamom van...bezsélhetünk?mindig van valaki akit elérsz.nem vagy egyedül,és hangsúlyozom ez nem dizikai baj...

Az összes pánikbeteg csaj és pasi nagyon fasza ember,ha jön a roham csak azt a kérdést tegyük fel:olyan gyenge vagyok,hogy hagyom,hogy egy ilyen buta dolog uralkodjon rajtam?

segitek:a válasz NEM!

Hajrá fiúk lányok!

(hopp ez sok lett)

:)

2009. szept. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
szerintem se szedj be semmi ilyesmit én se voltam orvosnál vele mégis szinte teljesen elmúlt egy kis idő után(sokáig voltam pánikbeteg) sosem szedtem gyógyszert.Viszont hallottam egyről ami igazból homeopátiás és el kell szopogatni (Sedatif vagy valami ilyesmi) ez enyhén megnyugtat tudomásom szerint csak jót hallottam róla.Nekem megnyugtatásképpen van a táskámban egy dobozzal de egy sem fogyott július óta(Akkor vettem) vény nélkül kapható.Ha akarsz erről valakivel beszélgetni irj bátran palmi_18@citromail.hu
2009. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 T. Zoltán ***** válasza:
0%
A pánikbetegséget először is ne nevezzük betegségnek. Ez csak tünete valaminek. A sokáig tudatalatti elmének nevezett elmerész okozza(nem az agyról beszélek mert az nem ugyan az). Van egy könyv ami nem csak azt írja le, hogy mitől van ez az embernél, de egy működőképes és hatékony módszer is van benne amivel könnyedén legyőzhető. A címe: Dianetika A szellemi egészség modern tudománya. Ha megírod, hogy melyik nagyváros közelében laksz akkor el tudom neked küldeni a hozzád legközelebbi Dianetika központ címét és elérhetőségét és ott sokkal több mindent megtudhatsz a dologgal kapcsolatban. Üdv, Tóth Zoltán
2013. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

VIGYÁZAT!!!

A dianetika a szcientológusok könyve, amiről írtak, az egy szcientológiai írás lesz!

NAGYON VIGYÁZZ VELÜK!!!

2013. szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!